Oszustwa „na wnuczka” ciągle popularne na terenie Ostrowa Wlkp.

1
Do kilku starszych osób z powiatu ostrowskiego znów zadzwoniła osoba podająca się za wnuka. Mężczyzna argumentował, że potrącił młodą kobietę i prosił o pieniądze, by wykupić się przed więzieniem.

Mieszkańcy naszego powiatu na szczęście wykazali się czujnością i nie dali się nabrać. – Najprostszą metodą w razie otrzymania takiego telefonu, jest zakończenie rozmowy i skontaktowanie się z najbliższą rodziną, co pozwoli zweryfikować czy rzeczywiście ktoś z naszej rodziny potrzebuje pomocy – apeluje ostrowska policja.

Warto pamiętać, że metoda „na wnuczka” jest jedną z wielu, jakie stosują oszuści, by wyłudzić pieniądze od osób starszych. Znane są też próby oszukania osób starszych podszywając się za policjantów, pracowników opieki społecznej, służby zdrowia, czy akwizytorów. – Pamiętajmy, że w przypadku otrzymania telefonu z prośbą o przekazanie pieniędzy od osoby podającej się za policjanta, możemy być pewni, że rozmawiamy z oszustem – alarmują funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp.

 

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. czy straż miejska istnieje w Ostrowie Wlkp ? mogą naprawdę wlepiać setki mandatów a tego nie robią. Zastanawiam się jaki jest powód?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick