DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Ostrzeszowski szpital prosi wojewodę o wsparcie

O złej sytuacji Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia informujemy na łamach naszego portalu od kilku miesięcy. To temat, który elektryzuje nie tylko lokalną społeczność, ale także personel szpitala. Według początkowych planów oszczędnościowych planowano zlikwidowanie położnictwa w tamtejszej placówce. Na to nie chcieli się jednak zgodzić ostrzeszowianie oraz pielęgniarki i lekarze.

Ostatecznie, zdecydowano, że ograniczona zostanie liczba łóżek. Na chirurgii z 24 do 16, na ginekologii z 24 na 10, na neonatologii z 16 na 8 i co za tym idzie pewna liczba personelu medycznego. Na pediatrii, internie, oddziale paliatywnym oraz w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym liczba łóżek nie uległa zmianie. Działania oszczędnościowe będą kontynuowane”informowano we wcześniejszym komunikacie OCZ.

Odbyło się także spotkanie starosty ostrzeszowskiego z Agnieszką Pachciarz, dyrektor wielkopolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Rozmowy dotyczyły rozwoju ostrzeszowskiej placówki w kierunkach oczekiwanych przez NFZ w związku z mapą potrzeb zdrowotnych. „Zapotrzebowanie jest na dzienną psychiatrię, geriatrię, działalność opiekuńczo-leczniczą oraz opiekę senioralną. Ze swojej strony prezes OCZ wysunął propozycje w zakresie ortopedii oraz rehabilitacji w ostrzeszowskim szpitalu, na które na naszym terenie jest duże zapotrzebowanie”.

W najnowszym komunikacie władze powiatu oraz szpitala informują, że zostały podjęte kolejne działania, by rozwijać placówkę. „OCZ ubiega się o nową karetkę transportową – Zarząd Powiatu wraz z szefostwem szpitala zwrócił się w tej sprawie do Wojewody Wielkopolskiego. Obecnie placówka dysponuje dwiema starymi karetkami transportowymi o dużym stopniu zużycia; obie są eksploatowane w maksymalnym zakresie – w ubiegłym roku przejechały w sumie ponad 39 tys. km. Stan techniczny karetek transportowych OCZ nie zapewnia stabilności funkcjonowania szpitalnego transportu sanitarnego” – czytamy.

Według komunikatu prowadzone będą także rozmowy na temat kupna nowoczesnego aparatu RTG. Trwają także rozmowy z przedsiębiorcami dotyczące wsparcia planowanych w szpitalu remontów i modernizacji na oddziałach szpitalnych, a także doposażenia w niezbędny sprzęt medyczny. „Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia zawnioskowało do Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Poznaniu o kontrakt na poradnię kardiologiczną. W tym celu złożono niezbędne dokumenty do przeprowadzanego przez Oddział Wojewódzki konkursu. Szpital złoży również wniosek o kontrakt na poradnię dietetyczną”.

Wniosek szpitala w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w kwestii pozyskania pracowni endoskopowej dla szpitala został zakwalifikowany do drugiego etapu. Rozstrzygnięcie przetargu jest przewidywane na II kwartał.

Napisz do autora

Komentarze (2)
 • J
  Jerzy

  środa, 22 marca, 2023

  2mld700mln PLN na PiSowską szczujnie TVPiS…było. 70 mln na wybory których nie było–znalazło się . Na respiratory co nie działają za kilkadziesiąt milionów było i na sektki innych wałków za miliardy złotych było…………… to nie ma te parę milionów PLN na szpital….co jest z WAMI PiSiory?????

  Odpowiedz
 • M
  marek

  czwartek, 23 marca, 2023

  no tak ukraińcy mają wszystko darmowe, a na leczenie Polaków nie ma pieniędzy. Na portalach ukraińskiego olx jest karetka na wrocławskich nr , do sprzedaży przez prywatną firmę. Mogę podesłać link jak ktoś nie wierzy. Tak się sprzedaje Polską pomoc na ukrainie. A nasz rząd. Tylko zbrojenie teraz ważne, a że ludzie będą przedwcześnie umierać , to już nieważne.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz