Ostrzeszów ma mobilną aplikację. Teraz nie zapomnisz wystawić kubła

0
Aplikacja mobilna Ostrzeszowa / screen z App Store
Ostrzeszów jest kolejnym miastem w regionie, którego mieszkańcy mogą skorzystać z aplikacji miejskiej. Uruchomiono ją kilka tygodni temu, ale właśnie dodano do niej funkcję powiadamiana i zbliżającym się terminie odbioru odpadów.

Mieszkańcy Ostrzeszowa od stycznia mogą korzystać z aplikacji mobilnej, w której są dostępne informacje na temat gminy i miasta, a także wiele użytecznych funkcji, jak kalendarz (z możliwością zgłaszania wydarzeń na promocja@ostrzeszow.pl), spis restauracji, miejsc noclegowych, atrakcji turystycznych, strefa turysty, dyżury aptek, a także funkcję “zgłoszenia” pozwalającej na informowanie urzędników m.in. o śmieciach w lasach oraz zniszczeniach dokonanych przez wandali.

Zapowiedziano wówczas, że funkcjonalność aplikacji “Miasto i Gmina Ostrzeszów” będzie stopniowo rozszerzana. Właśnie dodano do niej moduł wywozu odpadów. Dzięki tej funkcji można ustawić przypomnienie o zbliżającym się terminie odbioru śmieci. Aby to zrobić, należy w module “wywóz odpadów” wybrać ulicę, przy której się mieszka bądź sołectwo. Wtedy mieszkaniec otrzyma z dziennym wyprzedzeniem informację o tym, że należy wystawić przed posesję kubły ze wskazaniem na odpowiednią frakcję.

“Jeśli macie pomysły na to jak rozbudowywać naszą aplikację, piszcie śmiało. Prosimy także o informację, gdyby któryś z modułów nie działał sprawnie – cały czas ulepszamy systemy tak, aby aplikacja służyła nam w jak najbardziej efektywnym stopniu” – zachęca burmistrz Ostrzeszowa Patryk Jędrowiak.

Aplikację można pobrać na telefony z systemem Android (Google Play) oraz iOS (App Store).

Ostrzeszów jest kolejnym samorządem, który zdecydował się na stworzenie aplikacji mobilnej. W połowie 2018 roku informowaliśmy, że podobną usługę udostępnił Ostrów Wielkopolski. Również ona zawiera informacje o terminie wywozu śmieci, a także wskazówki dotyczące tego, do którego pojemnika lub worka wyrzucić konkretny odpad.

Także w 2018 roku władze Jarocina zachęcały do korzystania z modułu tego samorządu w aplikacji “Blisko”. Od pewnego czasu samorząd rozwija elektroniczne usługi bezpośrednio na stronie internetowej jarocin.pl oraz w aplikacji mobilnej na Androida i iOS. Od niedawna można za jej pomocą m.in. kupić elektroniczny bilet do strefy płatnego parkowania.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick