Ostrowska Aplikacja Miejska dostępna do pobrania. Komu może się przydać?

2
Władze Ostrowa Wielkopolskiego zaprezentowały Ostrowską Aplikację Miejską, dzięki której zarówno mieszkańcy, jak i turyści będą mieli dostęp do najważniejszych informacji, wskazówek, tras oraz mapy.

Setki zdjęć i informacji, bezpłatny przewodnik, możliwość skorzystania z tras do zwiedzania miasta, a także opcja stworzenia swojej. Bieżące informacje dotyczące wywozu odpadów oraz odczytów z czujników smogu. To tylko część funkcjonalności, które można znaleźć w Ostrowskiej Aplikacji Miejskiej, a więc programie, który można zainstalować na urządzenia z systemem Android. W ciągu kilku dni nowa funkcjonalność powinna być także dostępna na urządzenia z systemem iOS.

– Nasza aplikacja miejska jest otwarta i chcemy, żeby mieszkańcy ją współtworzyli razem z nami. Liczymy na konstruktywne uwagi, wnioski i przesyłanie kolejnych informacji, które będziemy po weryfikacji umieszczać  – powiedziała Beata Klimek podczas konferencji prasowej.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Aplikacja jest przeznaczona zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Oprócz bieżących informacji znajduje się w niej także m.in. moduł „Wywóz śmieci”, w którym możemy sprawdzić, kiedy zostaną odebrane od nas odpady selektywne czy wielkogabarytowe. – Rozmawiając z mieszkańcami, często dowiadujemy się, że nie wiedzą kiedy są od nich odbierane śmieci albo zapominają. Dlatego postanowiliśmy wyjść naprzeciw i stworzyliśmy odpowiedni moduł – wyjaśnił Robert Marcinkowski, naczelnik Wydziału Informatyki w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim.

OAM to także baza informacji o zabytkach, atrakcjach turystycznych miasta, propozycje tras pieszych i rowerowych z opisami połączona z funkcją wykrywania sygnału GPS, a także szczegółowa mapa z naszą bieżącą lokalizacją i moduł „Planer”, który pozwala stworzyć indywidualny plan zwiedzania Ostrowa.

Stworzenie aplikacji zajęło ponad pół roku. Miasto wydało na nią 72 792 zł. 50 430 zł kosztowało zaprojektowanie aplikacji, projektu graficznego oraz ulotek, które trafią do mieszkańców. Kolejne 5 535 zł wydano na moduł pozwalający sprawdzić termin wywozu odpadów, a 16 727 przeznaczono na zakup dwóch laptopów i projektora. Jak ten sprzęt był wykorzystywany przy pracy nad aplikacją? Przedstawiciele urzędu wyjaśniają, że pomagał w prezentacji i analizie poszczególnych etapów tworzenia Ostrowskiej Aplikacji Miejskiej.

Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość wysyłania informacji o wydarzeniach kulturalnych na adres prom@umostrow.pl. Uwagi oraz sugestie dotyczące aplikacji można natomiast wysyłać na adres aplikacja@umostrow.pl. Aplikację można pobrać na telefony z systemem Android, a w ciągu kilku dni ma być także dostępna dla użytkowników urządzeń z systemem iOS.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick