Ostrowski Budżet Obywatelski – ostatnie dni na głosowanie!

0
źródło: UM Ostrów
Głosowanie na projekty VI edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego powoli dobiega końca. Termin mija 31 października więc zostało już niewiele czasu, by postawić "krzyżyk" przy inicjatywie, która naszym zdaniem powinna pojawić się w mieście. W tegorocznej edycji OBO miasto przeznaczyło na zwycięskie inwestycje milion złotych.

Prawo do głosowania mają wszyscy mieszkańcy miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Każdemu mieszkańcowi przysługuje prawo do wypełnienia jednej karty do głosowania. Każdy mieszkaniec może w głosowaniu wskazać maksymalnie 1 zadanie edukacyjne, 1 zadanie rewitalizacyjne, 1 zadanie ogólnomiejskie małe oraz 1 zadanie ogólnomiejskie duże. Głos oddawany jest poprzez podanie przez głosującego wybranego numeru zadania w odpowiednich polach umieszczonych na karcie do głosowania.

Głos można oddać elektronicznie oraz poprzez papierowy formularz, który później należy wrzucić do odpowiedniej skrzynki. Taka znajduje się m.in. w budynku Urzędu Miejskiego. Głos można oddać także elektronicznie.

W VI edycji OBO zgłoszone zostały aż 142 wnioski. Zakwalifikowano 97, a wnioski zostały podzielone na 37 ogólnomiejskich dużych, 34 ogólnomiejskich małych, 14 edukacyjnych i 11 rewitalizacyjnych.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick