Ostrowscy włamywacze zatrzymani przez policję

0

Blisko 24 tysiące złotych strat – na tyle policjanci wycenili szkody wyrządzone przez działalność dwóch 29-latków z Ostrowa Wielkopolskiego. Mężczyźni włamywali się do altan na ogródkach działkowych, piwnic, okradli także sklep. Mundurowi odzyskali część skradzionego mienia a włamywacze odpowiedzą przed sądem

Policjanci Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy pracowali nad sprawami związanymi z włamaniami m. in. do ogródków działkowych, piwnic oraz sklepu odzieżowego. Łupem złodziei był m. in. sprzęt elektroniczny, odzież, rowery oraz sprzęt wędkarski.

Kryminalni uzyskali materiały, dzięki którym wytypowali dwóch mężczyzn, mogących mieć związek z tymi przestępstwami. W tym czasie przesłuchali też wielu świadków. Materiał dowodowy zgromadzony w tej sprawie wykazał, że osobami podejrzanymi o włamania i kradzieże jest dwóch 29-latków – informuje st. sierż. Małgorzata Łusiak, rzecznik prasowy ostrowskiej policji.

Do zatrzymania podejrzanych doszło na przełomie stycznia i lutego. Mężczyźni przyznali się do kradzieży i włamań. Pierwszy z nich, recydywista, odpowie za dwie kradzieże i cztery włamania, którymi naraził właścicieli na straty sięgające blisko 19 tys. zł. Drugiemu zarzuca się włamania na terenie ogródków działkowych i wyrządzenie strat w wysokości prawie 5 tys. zł.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick