Ostrów Wielkopolski. Zmarł kapitan Henryk Rybak

3
Archiwum starosty ostrowskiego - Pawła Rajskiego
W niedzielę, 26 maja, zmarł kapitan Henryk Rybak, prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Wiadomość o śmierci Henryka Rybaka poruszyła wiele osób. – Ze smutkiem przyjąłem informację o śmierci śp. kpt. Henryka Rybaka. Odszedł wyjątkowy człowiek, kombatant, prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, zaangażowany w działalność na rzecz upamiętnienia losów żołnierzy AK oraz 60 Pułku Piechoty. To jego staraniem ukazało się wielkie monumentalne dzieło ,,Monografia 60 Pułku Piechoty”, która była hołdem i jego osobistym testamentem pamięci w stosunku do swoich kolegów. Człowiek wyjątkowej życzliwości, a w obyciu typ przedwojennego gentlemana, z wielka klas i kulturą których rzadko można spotkać we współczesnym świecie – tak o prezesie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Ostrowie Wielkopolskim napisał na Facebooku, starosta ostrowski Paweł Rajski.

W podobnym tonie wypowiedział się również Andrzej Leraczyk, były naczelnik Wydziału Kultury w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim. – Prawdziwi patrioci i obywatele Ostrowa Wielkopolskiego niestety odchodzą. Panie Henryku bardzo dziękuję za wspaniałą ponadtrzydziestoletnią współpracę na rzecz utrwalania ostrowskiej tożsamości!

Henryk Rybak w listopadzie 2018 roku skończył 93 lata.

 

redaktor wlkp24.info
anna.lawicka@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Pani Anno! Proszę nie popełniać kardynalnych błędów ortograficznych! Zbitek słowny „ponadtrzydziestoletnią” należy pisać łącznie. Patrz „Wielki słownik ortograficzny PWN” pod red. E. Polańskiego (Warszawa 2003).

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick