Ostrów. Ruszył program szczepień dla seniorów!

21
Fot. UMOstrów
W poniedziałek wystartował coroczny program szczepień przeciwko grypie dla ostrowskich seniorów. W tym roku udało się pozyskać 900 szczepionek, które będą skierowane dla osób powyżej 60. roku życia. Zabiegi będzie wykonywać przychodnia rodzinna przy ulicy Mertki, a zapisów można dokonywać telefonicznie pod numerem telefonu: 62 591 19 93.

O tym, że coroczny program szczepień dla seniorów wystartuje, miasto poinformowało już w połowie września. Problemem jednak był czas oczekiwania na szczepionki, których brakowało ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną.

Szczepionki już dotarły, a program dla seniorów startuje dzisiaj. – Tak, jak w poprzednich latach program szczepień ochronnych przeciwko grypie kierowany jest do mieszkańców Ostrowa w wieku 60+. Powikłania pogrypowe u pacjentów w tej grupie wiekowej zdarzają się często i mogą być niezwykle szkodliwe, ale też kosztowne – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

CZYTAJ TEŻ: Koronawirus na ostrowskiej kardiologii

W budżecie miasta przeznaczono na ten cel 76 tysięcy złotych i zakupiono szczepionki dla 900 seniorów. W programie udział bierze przychodnia lekarzy rodzinnych przy ulicy Mertki w Ostrowie i to właśnie tam osoby starsze mogą zgłaszać chęć udziału w programie. Zapisu można dokonać wyłącznie drogą telefoniczną pod numerem telefonu 62 591 19 93.

Zanim jednak senior zostanie zaszczepiony, medyk przeprowadzi z nim wywiad lekarski, przeprowadzone będą także wstępne badania kwalifikujące do szczepienia. Lekarze podkreślają, że osłabienie organizmu grypą może doprowadzić do zaostrzenia choroby przewlekłej.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

21 KOMENTARZE

 1. 9
  29

  Stałam w kolejce do rejestracji 4 godziny, na zmianę z mężem. Byłam 70 w kolejce. Od 50- tej osoby przyjmowano zapisy na listę rezerwową! To ile będzie tych szczepionek? Przyjmując, że każdy zapisał po 4 osoby z rodziny, rachunek się nie zgadza. Było dużo osób, które zapisywały 2 osoby! Pani która zapisywały na szczepienia przyjmowała pacjentów na bieżąco, wydawała kody do recept itp. Kompletny brak organizacji, jak zwykle u nas.

 2. 10
  1

  Sprobuj dostac odplatnie szczepionke, to nie mozliwe. Mam 55 lat i chce kupic szczepionke i nie moge. W zeszlym roku przeszlam grype z ciezkimi powiklaniami. Pracuje i mam kontakt z ludzmi czy kogos obchodza tacy ludzie jak ja?

  • 1
   1

   Jak gdzie w aptece. Za chwilę beda zalegac w aptekach. Ma Pani receptę na szczepionke. Najpierw recepta daje się do apteki i czeka na telef.

 3. Telefonicznie nie można było się zarejestrować ponieważ nie odbierano telefonów
  mimo iż, informowano w piątek aby dzwonić w celu rejestracji na szczepionkę ?

 4. 5
  1

  Ale bajzel na Mertki , to tylko 50 szczepionek dostali ? O co tu chodzi jest tam jakis kierownik przychodni , może wnikliwiej sie zajmie sprawą szczepien ludzi po 75 tym roku zycia. Miało byc tyle szczepionek i co po kilku godzinach stania , zapisują na listę rezerwową .To ile w końcu przychodnia dostała tych szczepionek ?

 5. Totalna porażka z tą poradnią .Poprzednie lata poradnia na Wolności mogła zorganizować normalne zapisy.Jedno wydzielone stanowisko do zapisów na szczenienia,jedna osoba -jeden zapis ,bez sztucznego zamieszania .Można -można ,tylko trzeba troszeczkę wyobrażni .Jestem ciekawy ile będzie zakażeń koronowirusem po dzisiejszej kolejce po zdrowie .Gdzie te 900 szczepionek ?

 6. W tym roku to jest paranoja, kto wybrał tą przychodnie Podstawowe pytanie przy zgłoszeniu to czy jest pani pan pacjentem naszej przychodni czyżby faworyzowani byli właśnie ci. Po połączeniu w oczekiwaniu na zapis słyszy się niecenzuralne komentarze na temat ludzi rejestrujących się ze strony pracownic tego bałaganu. A próba interwencji u p. kierownik wydz. zdrowia w urzędzie miasta to kompletna porażka Ona nic nie może tylko czeka na 16 -stą żeby iść do domu.

  • pieniądze dało miasto i dotyczyło to wszystkich spełniających kryteria. przychodnia dała szczepionki
   swoim pacjentom a reszta jest na liście rezerwowej to jest temat dla prokuratury
   sposób przyjmowania starych schorowanych ludzi często z problemami poruszania się czekających
   parę godzin na zewnątrz to nieudolność tej przychodni jedna osoba przyjmowała zapisy i rejestrowała do lekarza pacjentów

 7. głupoty wypisujecie jakie tylko telefonicznie w pierwszej kolejności rodziny i znajomi i już nie ma szczepionek wielki program a na dodatek gburstwo i chamstwo rejestratorek było normalnie na wolności to trzeba było zmienić jak zawsze

 8. Kto robi ze starszych ludzi idiotami, piszecie tylko telefonicznie, wykonałem przez dwa dni około 50 telefonów i ciągle to samo, zajęte. Teraz czytam o kolejkach raptem jak w komunie, tylko brakuje aby ludzie się pobili, skandal.

 9. To nie tylko sprawa szczepień w przychodni okazała się porażką, popatrzcie że wszystkie przychodnie są zabarykadowane przed pacjentami.Kontakt tylko telefoniczny i pani pielęgniarka najpierw Was przeegzaminuje z jakiego powodu a potem zdecyduje że nie ma potrzeby na kontakt z lekarzem i potem się wyłączy i klops bo dzwoniliśmy do przychodni od kilku godzin i się wreszcie udało i co ? Te przychodnie boją się pacjentów. Gdyby ekspedientki w sklepach tak samo postępowały to kolejki by były kilometrowe. A gdzie dodatkowe telefony,internet no gdzie???????????

 10. Mój mąż był zapisany na dziś (2 .11.) i co ? pojechał a pani odprawiła go od drzwi tłumacząc że już nie ma szczepionek bo było tylko 300 i skończyły się 27.10.
  Zastanawiam się jak to możliwe skoro zgłosiłam go w pierwszy dzień zapisów o godz 8,20 rano. Skąd przed nim wzięło się aż 300 osób. Te zapisy to jedno wielkie oszustwo. Szczepionki poszły dla rodzin i znajomków pań które tam pracują a ta żekoma lista to jedna wielka ściema. To jest nasza służba zdrowia. A tę przychodnię powinno się zamknąć lub wymienić personel bo to jest jedna wielka porażka.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick