Ostrowscy strażacy z akcją humanitarną na Białorusi!

7
Fot. KP PSP Ostrów Wlkp.
Strażacy m.in. z Ostrowa Wielkopolskiego wyruszyli z darami w kierunku Białorusi. W konwoju humanitarnym znalazły się środki ochrony osobistej takie jak maseczki, płyn do dezynfekcji oraz lek przeciw malarii, który stosowany jest przy wspomaganiu leczenia zakażenia koronawirusem.

Około 50 tysięcy litrów płynu dezynfekującego, blisko 30 tysięcy litrów antyseptyków, 100 tysięcy sztuk maseczek chirurgicznych oraz tysiąc opakowań leków Arechin, który stosowany jest przy leczeniu zakażenia koronawirusem.

Wśród strażaków, którzy wyruszyli z konwojem humanitarnym znalazło się również dwóch strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Konwój przekroczył już granicę i dotarł do do miejscowości Grodno, gdzie część darów zostanie rozładowanych. Następnie konwój uda się do Mińska. Konwój humanitarny jest odpowiedzią na prośbę o pomoc zza białoruskiej granicy.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

 1. 26
  1

  Ja nie rozumiem jednego. U nas brakuje lekarzy, pielęgniarek a wysyłamy do innych krajów. Brakuje maseczek, płynów czy innych środków a wysyłamy do Białorusi gdzie Łukaszenka kpi sobie, że u nich wszystko ok.

  • 17

   Przyłączam się do oburzenia. To jest tak jakby z własnego gospodarstwa domowego wydać jedzenie a samemu być głodnym. Jeszcze trzeba by sprawdzić czy te dary trafiły w ręce tych potrzebujących pomocy

  • 12
   6

   Jak zabraknie maseczek to rząd kupi na Białorusi, wynajmie Antonowa i znowu będzie okazja do ładnych fotek na Okęciu.

 2. 11
  1

  takie ogloszenia pisza hospicja DPSy i szpitale :
  Pilnie potrzebujemy!!! rękawiczki, maseczki, środki do dezynfekcji rąk
  i powierzchni
  prosimy udostępniajcie!
  A ONI NA BIAŁORUS WYSYŁAJĄ !! KPINA!

 3. 5
  1

  Coś tu nie pasuje bo na Białorusi Łukaszenko zabronił noszenia masek!
  czy to jest ściema czy Polacy sami zadecydowali i wpieprzają sie w nie swoje sprawy !

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick