Ostrów kupił kolejne laptopy dla uczniów

4
Fot. UM Ostrów
Kolejnych 55 laptopów trafi do uczniów miejskich szkół w Ostrowie Wielkopolskim. To kolejna forma pomocy w ramach unijnego programu. Wiosną kupiono i przekazano 100 komputerów, a na początku trwającego roku szkolnego dodatkowo 240 kamerek internetowych.

Mimo że pandemia koronawirusa trwa już niemal rok, polscy uczniowie nadal borykają się z problemami związanymi ze zdalną edukacją. Najbardziej odczuwają to dzieci z najuboższych rodzin i właśnie do nich skierowana jest kolejna transza pomocy. Za 125 tys. zł pozyskanych z projektu “Zdalna Szkoła Plus” władze Ostrowa Wielkopolskiego kupiły 55 laptopów, które zostaną wypożyczone dzieciom i młodzieży z rodzin wielodzietnych. – Laptopy przeszły testy i w najbliższych dniach trafią od uczniów ostrowskich szkół. To 55 fabrycznie nowych komputerów z oprogramowaniem, które zostaną wypożyczone dzieciom z rodzin wielodzietnych – mówi Sebastian Górski, zastępca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.

CZYTAJ: Kiedy odbędzie się “kolęda”? Znamy wstępne terminy

Aby spełnić wymagania zawarte w dokumentacji konkursowej, komputery będą musiały zostać przekazane uczniom z rodzin posiadających co najmniej troje dzieci. Takie bowiem wymagania stawiają twórcy programu finansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Samorządy mogły starać się o dopłaty w wysokości od 35 do 165 tys. zł, w zależności od liczby rodzin uprawnionych do wsparcia mieszkających na terenie danej gminy. – Na początku roku szkolnego poprosiliśmy dyrektorów szkół o ponowne sprawdzenie sytuacji uczniów i ich zapotrzebowania na sprzęt komputerowy. Analiza wykazała, że nadal nie każde dziecko może w pełni korzystać ze zdalnej nauki, właśnie przez brak sprzętu komputerowego. Złożyliśmy wniosek o grant w wysokości 125 tys. zł, dzięki czemu mogliśmy zakupić 55 nowych komputerów. W tej chwili komputery trafiają już do szkół – dodaje Sebastian Górski.

Wiosną 2020 roku 100 laptopów trafiło już do uczniów ostrowskich szkół. Program “Zdalna Szkoła Plus” jest kontynuacją poprzedniego. Jak informuje urząd, firma, która wygrała wówczas przetarg, ofiarowała dodatkowo komputery podopiecznym świetlicy “Boże Podwórko”.

CZYTAJ: Radny: „Mała rotacja w Strefie Płatnego Parkowania”. Prezydent: „Będą zmiany”

Kolejną formą pomocy przekazaną tym razem bezpośrednio przez miasto dla uczniów szkół w Ostrowie Wielkopolskim było 240 kamerek internetowych. Kupiono je po konsultacjach z dyrekcjami poszczególnych placówek.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  • Byczek jak to byczek, przeczytał tylko tytuł i już wie. Byczku- pieniądze unijne, a komputery zostały WYPOŻYCZONE uczniom. To znaczy, że je zwrócą i są na stanie szkoły. A więc ani z naszych podatków, ani na własność.

 1. 1
  1

  Jednego nie mogę zrozumieć co rodzice robią z pieniędzmi z 500 plus. Na to powinny być przeznaczone te właśnie pieniądze. Przecież można odłożyć na osobne konto w razie nieprzewidzianych wydatków związanych z rozwojem dzieci.I proszę o nie opowiadać że na bieżące utrzymanie dzieci bo gdyby nie było programu to chyba trzeba za coś utrzymać pociechy może skromniej ale trzeba.

 2. 1
  1

  Jednego nie mogę zrozumieć na co rodzice przeznaczają kasę z programu 500 plus. Chyba można odłożyć nawet małe kwoty na konto w razie nieprzewidzianych wydatków związanych z kształceniem dziecka. Tylko proszę o mówić że bieżące utrzymanie dzieci bo gdyby nie było tego programu ( a trwa już kilka lat i można odłożyć na wcale nie nowy ale po leasingowy i też dobry komputer) to przecież dzieci i tak trzeba wychować.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick