Radny: „Mała rotacja w Strefie Płatnego Parkowania”. Prezydent: „Będą zmiany”

14
Fot. Google Street View
Władze Ostrowa Wielkopolskiego planują wprowadzić zmiany w regulaminie Strefy Płatnego Parkowania. Interpelację w tej sprawie złożył na ostatniej sesji radny Łukasz Jędrzejak. ""Ponad 35 procent miejsc parkingowych na niektórych ulicach jest wyłączonych z tzw. "wolnego" parkowania" - wskazał rajca. Jego sugestie mają zostać uwzględnione w nowych zasadach użytkowania strefy.

Ostrowska Strefa Płatnego Parkowania nie po raz pierwszy spotkała się z zainteresowaniem radnych. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej interpelację w tej sprawie złożył Łukasz Jędrzejak z Przyjaznego Miasta. Poprosił o opracowanie nowych zasad dotyczących wydawania indywidualnych zezwoleń Strefy Płatnego Parkowania i przygotowanie zmian w jej regulaminie. Uzasadniał to opiniami części mieszkańców, który zwrócili mu uwagę, że w strefie jest mała rotacja samochodów.

“Ponad 35 procent miejsc parkingowych na niektórych ulicach jest wyłączonych z tzw. “wolnego” parkowania, na zastrzeżone miejsca postojowe tzw. koperty. Coraz częściej dochodzą do mnie sygnały od niezadowolonych mieszkańców, że to ogranicza ich funkcjonowanie w strefie. W niekorzystny sposób wpływa również na znalezienie wolnego miejsca przez kierowców przyjeżdżających z zewnątrz do Strefy Płatnego Parkowania i rotację w strefie” – napisał radny w interpelacji.

CZYTAJ TAKŻE: Radni pytają o miejsca parkingowe w centrum miasta

Przypomniał jednocześnie, że regulamin Strefy Płatnego Parkowania nie był zmieniany od 2012 roku i – jak podkreślił – “niewątpliwie nadszedł na to odpowiedni czas”.

W odpowiedzi radny Łukasz Jędrzejak mógł przeczytać, że szykowane są zmiany w strefie, aby uporządkować obecnie panującą sytuację i wprowadzić nowe ramy funkcjonowania SPP. “Miejski Zarząd Dróg informuje, że wniosek będzie uwzględniony w projekcie zmian regulaminu poprzez ustalenie limitu miejsc wyłączonych z “wolnego” parkowania – napisała prezydent Beata Klimek.

Wprowadzenie zmian w regulaminie Strefy Płatnego Parkowania planowane jest na pierwszą połowę 2021 roku.

CZYTAJ: Prawie dwukrotnie zwiększyli rotację samochodów na rynku

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

14 KOMENTARZE

 1. 9
  1

  Plac po pksie pusty. Właściciel , zamiast uprzątnąć w miarę teren i zrobić płatny parking, to plac się marnuje. To samo tyczy się placu na Królowej Jadwigi.

  • 15

   A po jakiego grzyba ma ktoś parkować i płacić za parkowanie na starym PKSie skoro kolo nowej hali sportowej jest pełno wolnych miejsc parkingowych. Jest inny problem z parkowaniem, każdy by chciałby zaparkować przed samymi drzwiami sklepu a zaparkowanie 100m dalej boli.

 2. 11
  4

  Ogólnym problemem w mieście jest zbyt duża ilość aut ! Kiedyś w jednym bloku były maksymalnie 2 auta. Teraz dwa auta to średnio jest na jedną rodzinę w bloku. Wystarczy policzyć jak to się przekłada na ogólną liczbę aut w mieście. Zawalone są parkingi na osiedlach, nie ma gdzie stanąć , podobna sytuacja ma się w centrum. Rodziny w kamienicach mają , po kilka aut, podwórko małe , wszyscy się nie mieszczą. Stąd zawalone parkingi na ulicach w centrum. Aut jest za dużo jak na tak małe miasto , co przekłada się na brak miejsc parkingowych ( wszędzie) , na korki , na jakość powietrza !!

  • 13

   Teraz to jest tak że miasto zamiast myśleć by zrobić gdzieś parkingi to je zabiera lub zmniejsza…
   A ludzie parkują jak parkują byle mieć jak najłatwiej wyjechać 🙂 dajmy na to z 3 miejsc parkingowych niektórzy robią sobie dwa

 3. 10
  2

  Dlaczego niepełnosprawni posiadający kartę nie mogą parkować bez opłaty na innych miejscach. Jest faktem ze wielu kierowców wykorzystuje ta kartę przez siebie a to dlatego że karty nie są sprawdzane przez odpowiednie organy.

 4. 5
  1

  Co do parkowania ul spiszowa pełno aut na pasie drogowym tak samo na Wańkowicza straż miejska jeździ ale nie wiedzą pas drogowy to trawnik ale jak się stanie na piastowskiej koło targu na pasie drogowym to widzą prawo jest równe tam czy tu

 5. 10
  1

  Nawierzchnia na bezpłatnym parkingu przy ul. Partyzanckiej to wstyd dla miasta (mnóstwo dziur). Proszę, aby radny tam kiedyś wjechał!

 6. 1
  2

  Zyg zyg miejsca parkingowe przy hali sportowej są dla jej użytkowników a nie dla aut mieszkańców żeby tam stały całe dnie wybierasz się pod hale i przeczytaj regulamin a na imprezy sportowe jest rezerwacja miejsc i w każdej chwili auto które tam będzie stało bez zezwolenia może zostać scholowane jak wam szkoda 2 zł na parking albo parę złotych na stałą kartę postojową to sobie zróbcie garaże i tak parkujcie samochody

 7. A ja mam pytanie. Dlaczego samochody SOLID SECURITY nie opłacają postoju w strefie parkingowej? Przecież to pojazdy prywatnej firmy.. Pomijam już sposób parkowania przez Panów Ochroniarzy..

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick