Ostrovia postawiła się Stali. Końcówka dla faworytów

7
Ostrovia w Rzeszowie miała oglądać plecy rywali, którzy przed sezonem zakontraktowali Grega Hancocka i Tomasza Jędrzejaka, czyli dwóch doświadczonych zawodników, którzy z powodzeniem mogliby ścigać się jeszcze na torach ekstraligowych. I to właśnie ta dwójka żużlowców zrobiła różnicę w tym meczu. Klasą sam dla siebie w barwach Ostrovii był natomiast Nikolai Klindt, który wygrał cztery pierwsze biegi, nawet był lepszy od wspomnianego Hancocka w biegu 10, kiedy goście przegrywali zaledwie 29:31.

Od tego momentu w jeździe Ostrovii posypało się wiele rzeczy. Najpierw 5:1 bieg przegrała najsłabsza para Ostrovii, czyli Kamil Brzozowski i Patryk Dolny, a w trzynastym zaciął się nawet Klindt, który nie przywiózł żadnego punktu w biegu z parą Hancock – Porsing.

– Ostrów mnie niczym nie zaskoczył. To bardzo silna drużyna, która ma w swoich szeregach bardzo dobrych zawodników. My długo szukaliśmy odpowiednich ustawień, aż w końcu znaleźliśmy siłę i prędkość i wyszarpaliśmy wygraną. Jesteśmy bardzo mocnym zespołem, oby tak dalej – powiedział po meczu czterokrotny mistrz świata Greg Hancock.

– Było to mecz inny, faktycznie, gdzieś tam na początku byłem rozdarty, bo nigdy wcześniej nie jeździłem przeciwko Ostrovii. Mając na uwadze to co działo się zimą, także sprawiało, że to wyjątkowe spotkanie, przeciwko macierzystej drużynie – mówił Tomasz Jędrzejak, który debiutował w barwach Stali.

Ostrovia dzielnie walczyła na trudnym rzeszowskim torze, ale trzy z ostatnich pięciu biegów przegrała w stosunku 1:5 i cały mecz zakończył się wynikiem 52:38. 22 kwietnia Ostrovia zainauguruje sezon na własnym torze meczem z KSM Krosno.

Stal Rzeszów 52 pkt.
9. Nicklas Porsing – 12+1 (3,2,2,2*,3)
10. Nick Morris – 5+2 (1,1*,1,2*)
11. Edward Mazur – 7+2 (1,2*,1*,3,0)
12. Greg Hancock – 13+1 (3,3,2,3,2*)
13. Tomasz Jędrzejak – 12 (2,3,1,3,3)
14. Aureliusz Bieliński – 0 (w,t,0)
15. Arkadiusz Potoniec – 3 (3,0,0)

MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. 38 pkt.
1. Bjarne Pedersen – 7+2 (2,0,2*,2,1*)
2. Patryk Dolny – 2 (0,1,-,1,-)
3. Kamil Brzozowski – 1 (0,1,w,0)
4. Renat Gafurow – 10 (2,2,3,1,2,d)
5. Nicolai Klindt – 13 (3,3,3,3,0,1)
6. Kamil Nowacki – 3+1 (2,0,1*)
7. Marcel Studziński – 2 (1,1,0)

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  1. Szkoda, że nie mamy dobrych krajowych seniorów – mećz miałby inny przebieg. Można mieć żal do Tomka jędrzejaka który do końca okienka transferowego potwierdzał, że podpisze kontrakt Ostrovią . a niespodziewamie podpisał ze Stalą Rzeszów – co uniemożliwiło zakontraktowanie bardzo dobrych zawodników krajowych – w tym Walaska.! To było działanie na szkodę ostrowskiego klubu ? – czy to była zmowa z Rzeszowem, żeby rywal / czytaj OLstrovia była słabsza.? Tak też mogło być – co potwierdził wczorajszy mecz – przy lepszej jeżdzie formacji krajowej – mogliśmy sprawić niespodziankę w Rzeszowie. ! Ale walczymy dalej – może przebudzą się nasi zawodnicy krajowi. !

  2. Ładny mecz – duze emocje, tylko żal, że nasi seniorzy zawiedli na całej linii. Byliśmy bisko sprawienia niespodzianki. Szkoda, że w naszym składzie nie ma ,, naszego ,, Jędrzejaka. Można mieć żal do Niego – że nie grał w otwarte karty – jak wszystko uzgodniono – spełniono Jego warunki, to się wycofał bez uprzedzenia w momencie zamykania ,, okienka transferowego ,, Podpisał ku zaskoczeniu kontrakt w Rzeszowie – i o to można mieć żal. Czy to było ukartowane ze Stalą Rzeszów, żeby osłabić Ostrovię – która miała okazję podpisać kontrakt – z innym bardzo dobrym zawodnikiem krajowym – w tym znanym nam ekstraligowcem Walaskiem. Tu uwidoczniły się braki związane z polskim dobrym zawodnikiem. Brakowało takiego w tym meczu a wynik mógłby być inny ! Ale mamy przekonanie, że to początek sezonu – i będzie jeszcze poprawa formy naszych krajowych zawodników. Dziękujęmy za ambicję naszym obcokrajowcom i dobry wynik – i również młodzieżowcom – którzy wywalczyli więcej punktów od naszych krajowych seniorów. Powodzenia w następnych meczach.

    • Seniorka nasza jedzie padakę !!! Bez wzmocnień na tych pozycjach … widzę to cienko ! Cały czas tyko „testowanie …ustawienia , nowe siniki, ta a inna nawierzchnia,,,,??? Patrz Klindt !

  3. O dziwo juniorka (słaba) lepsza od polskich seniorów ! Już mnie męczą te ich ustawienia , szukanie przełożeń spasowanie z torem itd ! Ciekawe czemu – dlaczego Klindt czy Gafurow (wiekowy jak na żużel ) nie mają takich problemów ??? Stachu – (trener) ONI już drugi sezon się tak tłumaczą !!!!!!

  4. Szkoda, że nie zakontraktowano Walaska – a ulegano cały czas Jędrzejakowi, który podwyższał stawkę. a ostatecznie nas wykołował i podpisał kontrakt z Rzeszowem. – a nasz Klub został na lodzie.. Teraz widać jak bardzo byłby potrzebny Walasek – znacznie tańszy, wówczas bez klubu i bardzo dobry zawodnik. Można mieć o takie potraktowanie klubu w Ostrowie duży zal do Tomka Jędrzejaka.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick