Opublikowano szczegóły pogrzebu bp. Edwarda Janiaka

7
23 września zmarł biskup Edward Janiak, były ordynariusz Diecezji Kaliskiej. Kuria opublikowała informacje dotyczące uroczystości pogrzebowych duchownego. Odbędą się one 29 września w kościele pw. św. Wawrzyńca we Wrocławiu.

Były ordynariusz Diecezji Kaliskiej kierował nią w latach 2012-2020. Duchowny złożył rezygnację w cieniu wielkiego skandalu. Po publikacji filmu braci Sekielskich „Zabawa w chowanego”, Janiak został przedstawiony, jako ten, który tuszował przypadki pedofilii wśród księży Diecezji Kaliskiej. Decyzją Stolicy Apostolskiej został odwołany ze stanowiska i otrzymał nakaz opuszczenia terenu Diecezji.

Informację o śmierci biskupa Edwarda Janiaka podaliśmy, jako pierwsi 23 września. Kuria opublikowała informacje dotyczące uroczystości pogrzebowych biskupa. „Msza św. żałobna w intencji śp. biskupa Edwarda zostanie odprawiona w katedrze pw. św. Mikołaja w Kaliszu we wtorek 28 września 2021 r. o godz. 16.00. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we Wrocławiu w środę 29 września 2021 r. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele pw. św. Wawrzyńca (ul. Bujwida 51) o godz. 11.00. Bezpośrednio po Mszy św. nastąpi złożenie do grobu na cmentarzu przy ul. Bujwida” – czytamy w komunikacie kurii.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  1. A czym sie k… różni „biskup” od każdego z nas? Pomijam jego wątpliwe „pedofilskie ” zasługi. Czym sobie zasłużył na celebrę? Ktoś, coś?

  2. zgodnie z kanonami tej śmiesznej i zakłamanej wiary powinien leżeć pod płotem na nie poświęconej ziemi a za życia osądzony przez niezawisłe sądy ale nie te ziobrowskie

  3. podpisali Kardynałowie Arcybiskupi Biskupi Infuaci przeorowie generałowie zakonni kanonicy wikariusze ekonomy szamani itp.wszyscy do wykarmienia przez lud i państwo

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick