Ona ukradła rower, on – elektronarzędzia. Teraz staną przed sądem

0
Zdjęcie poglądowe | Fot. Pixabay
Nawet 5 lat więzienia grozi kobiecie, która ukradła niezabezpieczony rower spod jednego ze sklepów w Odolanowie. Daleko nie uciekła. Jeszcze tego samego dnia złapali ją policjanci. Przed funkcjonariuszami nie ukrył się też amator cudzych elektronarzędzi. Oboje staną przed sądem.

Zuchwałej kradzieży roweru dokonała 46-letnia kobieta. Spod jednego ze sklepów w Odolanowie zabrała niezabezpieczony rower i odjechała nim. Kiedy właścicielka jednośladu, 68-letnia kobieta wyszła z zakupami, okazało się, że jej własność zniknęła. Zawiadomiła więc policję, która natychmiast wysłała patrol. Funkcjonariuszom wystarczyło raptem kilka minut, aby znaleźć sprawczynię kradzieży.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

46-latka od razu przyznała się do przywłaszczenia sobie cudzej własności. Jeszcze tego samego dnia usłyszała zarzut dokonania kradzieży. Sprawa zostałą skierowana do sądu, a amatorce cudzego mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

To nie jedyna kradzież w ostatnim czasie, którą ujawnili ostrowscy policjanci. W ich ręce wpadł także 32-letni mężczyzna, handlujący skradzionymi elektronarzędziami. Podejrzany miał w pierwszych dniach sierpnia ukraść narzędzia z jednego z garaży na terenie działki budowlanej. Jego łupem – zdaniem funkcjonariuszy – padł sprzęt o wartości ok. 1,5 tys. zł. – Jednak to nie jedyne przestępstwo. Mężczyzna w połowie lipca i na początku sierpnia tego roku z namiotu magazynowego znajdującego się na terenie działki budowlanej w powiecie ostrowskim skradł m.in. piły spalinowe, odkurzacze i rowery. Starty jakie wyrządził w tym przypadku oszacowano na ponad 2 tys. zł – wyjaśniają ostrowscy policjanci.

Udało się odzyskać tylko część skradzionego sprzętu. Mężczyzna przyznał się do winy oraz do tego, że elektronarzędzia sprzedawał przygodnie spotkanym ludziom. Grozi mu do 10 lat więzienia.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick