Okulistyka w szpitalu od lipca. Jest też większy kontrakt z NFZ-em

0
Usługi z zakresu diagnostyki i leczenia zaćmy będą dostępne w ostrowskim szpitalu od lipca bieżącego roku. Okuliści, pielęgniarki i anestezjolodzy już są. Trwają ostatnie remonty.

Oddział okulistyczny, chirurgia jednego dnia. Nowy napis już jest, ale remonty jeszcze trwają. Wszystko będzie gotowe na pierwszego lipca. Władze szpitala oraz powiatu pochwaliły się na konferencji prasowej certyfikatem przyznanym przez ministra zdrowia, który potwierdza wysoką jakość usług medycznych oraz dobry wynik finansowy za rok 2017 , który pozwala na dalsze inwestycje i nowy zakres świadczeń, tym razem związanych z okulistyką mający ruszyć za miesiąc.

– Zaćma jest chorobą cywilizacyjną, pacjentów jest coraz więcej, a oczekiwanie na zabieg trwa od dwóch miesięcy do nawet dwóch lat – mówi Dariusz Bierła, dyrektor ostrowskiego szpitala. Aby nie czekać w kolejce, mieszkańcy Ostrowa jeżdżą do szpitali w innych powiatach, kwitnie też medyczna turystyka zagraniczna. Za miesiąc ma się to zmienić.

Obok potwierdzenia dobrej jakości usług medycznych, szpital zyskał też o półtora procent większy kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Poza tym z rozliczeń finansowych za ubiegły rok wynika, że już po raz szósty z rzędu ostrowski szpital kończy rok na plusie. To duży progres w porównaniu do roku 2011, kiedy to szpital miał 30-milionowe zadłużenie.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick