Okulistyka w ostrowskim szpitalu będzie wyremontowana

3
Odział Okulistyki Jednego Dnia w ostrowskim szpitalu przejdzie gruntowny remont. Powiat ostrowski zabezpieczył środki na modernizację tego jednego z najmłodszych oddziałów lecznicy. Pacjentów, którzy czekają na zabieg przybywa, przybywa, przez ostatnie pół roku przez oddział przewinęło się ich kilkaset. To będzie drugi oddział w tym roku, który przejdzie modernizację. Przypominamy, trwa przebudowa starego oddziału chirurgii dziecięcej, który zostanie przystosowany do potrzeb oddziału neurologicznego.

W Ostrowie wykonano już 550 zabiegów leczenia zaćmy i około 100 innych, drobnych zabiegów okulistycznych. Jak nazwa oddziału wskazuje, pacjent gdy przychodzi na zabieg ma go wykonanego w przeciągu kilku godzin, tego samego dni opuszcza szpital. Pacjenci w Polsce na operację zaćmy czekają średnio od kilku miesięcy do nawet kilku lat. W Ostrowie ta kolejka nie jest aż tak długa, bo czeka się około 7-8 tygodni. Ostrowski oddział jest bardzo konkurencyjny w stosunku na przykład do tych z Kalisza.

Rosną jednak oczekiwania pacjentów co do komfortu leczenia, nawet jeśli mają oni spędzić na oddziale zaledwie kilka godzin. Stąd decyzja o modernizacji oddziału. – W budżecie powiatu zabezpieczyliśmy kwotę około 1,5 mln złotych na remont oddziału wraz z dodatkowym wyposażeniem – mówi starosta ostrowski Paweł Rajski. Oddział zostanie także nieco powiększony, zostanie utworzonych także kilka miejsc dla pacjentów, którzy z różnych względów będą musieli być dłużej hospitalizowani.

Z wstępnych założeń wynika, że remont zakończy się w przeciągu pół roku.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Gdyby jakieś kafelki z tej inwestycji zostały to może chociaż pół toalety na chirurgii wyremontować bo to nie jest oddział jednego dnia a warunki sanitarne są fatalne. Czas najwyższy po kilku remontach na sor i ginekologii stworzyć na chirurgii jakieś w miarę przyzwoite warunki hospitalizacji mimo tego że jest ona mniej dochodowa i medialna

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick