Okradli kilkanaście sklepów. Wpadli przez zdrapki [ZDJĘCIA]

5
Fot. KPP Krotoszyn
Policjanci z Krotoszyna zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże w kilkunastu sklepach sieciowych zlokalizowanych na terenie Wielkopolski. Kradli głównie artykuły spożywcze i alkohole znanych marek.

Pechowa dla podejrzanych o kradzieże seria rozpoczęła się pod koniec 2020 roku, kiedy w Rozdrażewie funkcjonariusze przyłapali mężczyznę na kradzieży zdrapek do gier losowych. Na gorącym uczynku złapali go pracownicy sklepu i postronne osoby. – 32-letni mieszkaniec Bydgoszczy został przekazany policji. Wartość zdrapek skradzionych i ujawnionych w plecaku mężczyzny wyniosła ponad 1000 zł. Policjanci zatrzymali mężczyznę i ustalili, że obok marketu znajduje się pojazd, ale nienależący do zatrzymanego. W zamkniętym pojeździe na tylnej kanapie znajdowały się różnego rodzaju rzeczy, takie jak alkohol, petardy i artykuły spożywcze. Zatrzymany zaprzeczał, aby przyjechał z kimkolwiek, a do Rozdrażewa miał przyjechać PKS-em – wyjaśnia asp. Piotr Szczepaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

CZYTAJ: Potrącenie pieszej i auta w rowach. Na drogach trudne warunki

Funkcjonariusze przez kilka godzin obserwowali auto, które zwróciło ich uwagę. Wreszcie podszedł do niego mężczyzna, który – ich zdaniem – dziwnie się zachowywał. Został wylegitymowany przez policjantów, sprawdzono także pojazd. – Jak się okazało kierowcą i właścicielem pojazdu był kolega – kompan zatrzymanego wcześniej na kradzieży zdrapek. W samochodzie ujawniono sporą ilość alkoholi drogich marek oraz artykuły spożywcze. Łączna wartość zabezpieczonego w samochodzie towaru to ponad 11 tys. zł. Policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca Bydgoszczy – dodaje.

Obaj panowie usłyszeli zarzuty, że działając wspólnie i w porozumieniu dopuścili się do kradzieży zdrapek, artykułów spożywczych i alkoholi. Mężczyźni przyznali się do winy. Straty spowodowane kradzieżami oszacowano na ponad 12 tys. zł. – Proceder ten miał miejsce w jednej z sieci sklepów na terenie województwa wielkopolskiego. Teraz sprawcom kradzieży grozi kara do 5 lat więzienia – wyjaśnia policjant.

CZYTAJ: Dwie osoby podejrzane o “zbrodnię vatowską”. Wśród zatrzymanych jest przedsiębiorca spod Kalisza

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick