Potrącenie pieszej i auta w rowach. Na drogach trudne warunki [ZDJĘCIA]

1
Fot. Adam Majewski/jarocin112
Do godziny 12.00 może być zablokowana droga wojewódzka nr 443 po nocnym zderzeniu samochodu ciężarowego z naczepą z pojazdem dostawczym. Do zderzenia doszło między Tarcami, a Lubiną Małą. W godzinach porannych na ulicy Łódzkiej w Kaliszu doszło też do potrącenia pieszej. Policjanci apelują do kierowców o zdjęcie nogi z gazu!

Jak informuje jarocińska policja do zdarzenia doszło około godziny 3.00 w nocy. Utrudnienia są jednak duże i droga może pozostać zablokowana do godziny 12.00 w południe. – Doszło do zderzenia samochodu ciężarowego marki Man z naczepą z samochodem dostawczym marki Renault Masters. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków drogowych przez kierowcę samochodu ciężarowego. W wyniku zdarzenia do szpitala przewieziony został kierowca Mana. Obecnie trwa sprzątanie jezdni z towaru, który wypadł na drogę i zabezpieczanie samochodów – informuje asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy KPP w Jarocinie. Policja wyznaczyła objazdy: jadąc od Jarocina w miejscowości Tarce pojazdy kierowane są przez Łuszczanów w kierunku Żerkowa. Jadąc od miejscowości Gizałki, w Lubinie Małej samochody kierowane są do Dobieszczyzny i dalej do Żerkowa.

Do zdarzenia drogowego doszło także na drodze powiatowej między Dobrzycą w powiecie pleszewskim, a Ostrowem Wielkopolskim. Kierowca samochodu dostawczego nie zapanował nad pojazdem i wypadł z drogi. Kierowcy na szczęście nic się nie stało.

Z kolei w Kaliszu na ulicy Łódzkiej, czyli na drodze krajowej nr 12 doszło do potrącenia pieszej. – 63-letni kierujący golfem potrącił 55-letnią kobietę. Do zdarzenia doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca był trzeźwy, ale pobrano od niego krew do dalszych badań. Zostały mu też zabrane uprawnienia do kierowania pojazdami. Poszkodowana z obrażeniami trafiła do szpitala – informuje asp. Anna Jawroska-Wojnicz z kaliskiej policji.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick