DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Odszedł Wojciech Suszycki - pedagog, przewodnik, kolega Komedy

Wojciech Suszycki, jeden z ostatnich żyjących kolegów Krzysztofa Komedy Trzcińskiego, zasłużony pedagog i nauczyciel absolwent ostrowskiego Gimnazjum Męskiego, dzisiejszego popołudnia odszedł na wieczny spoczynek.

Dotarła do nas przykra informacja. W środowe popołudnie w pleszewskim szpitalu zmarł Wojciech Suszycki. Był absolwentem ostrowskiego Gimnazjum Męskiego (obecnie I Liceum Ogólnokształcącego), które kończył w jednej klasie z kompozytorem i pianistą jazzowym Krzysztofem Komedą Trzcińskim.

Zawodowo przez lata był związany z III Liceum Ogólnokształcącym, od początku istnienia placówki. Uczył języka polskiego oraz historii, później był także dyrektorem szkoły. Jego żona Anna była tamże nauczycielką biologii i chemii. Oboje doczekali upamiętnienia sali nr 44 w tej szkole ich imieniem. W 2008 roku Wojciech Suszycki otrzymał tytuł ZASŁUŻONY DLA ALMA MATER OSTROVIENSIS w I Liceum, którego jest absolwentem.

Był też czynnym i aktywnym członkiem oddziału PTTK w Ostrowie Wielkopolskim. Do końca swoich dni starał się być aktywny w życiu społecznym, choć w ostatnich latach, ze względów zdrowotnych, stawało się to coraz trudniejsze.

Wojciech Suszycki w 2021 roku udzielił ostatniego wywiadu dla Telewizji Proart. Wystąpił w filmie dokumentalnym „Ostrowski czas Komedy”, w którym opowiadał o przyjaźni z Krzysztofem Trzcińskim, zdradzając wiele nieznanych do tej pory faktów z życia wielkiego kompozytora i opowiadając o niezwykłej relacji ich łączących.

O śmierci profesora Suszyckiego poinformował w mediach społecznościowych Andrzej Leraczyk – były kierownik Wydziału Kultury ostrowskiego magistratu, działacz społeczny i kulturalny.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz