Oddaj krew z kablówką 2021! Śledź relację na żywo! [AKTUALIZACJE] [ZDJĘCIA] [WIDEO]

1
Fot. wlkp24.info
Środa stała pod znakiem akcji Oddaj krew z kablówką 2021! Równolegle z transmisją w Telewizji Proart, na portalu wlkp24.info zdawaliśmy Wam relację na żywo ze zbiórki krwi zorganizowanej w Arenie Ostrów. Zobaczcie zdjęcia, ciekawostki, informacje i wiele więcej.

To jest ten dzień! Akcja Oddaj krew z kablówką 2021 właśnie ruszyła! Po roku przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa wracamy z naszą inicjatywą, aby zachęcić Was do oddawania krwi. Ta akcja istnieje głównie dzięki Wam, bo bez dawców krwi nic by z naszych starań nie było.

W ostatnich tygodniach, a zwłaszcza ostatnich dniach wiele osób zapowiadało, że weźmie udział w naszej akcji i przyjdzie do Areny Ostrów. Cieszymy się już na samą myśl i wiemy, że po raz kolejny nie zawiedziecie.

Od bladego świtu w Arenie Ostrów i przed nią praca wre. Nasza ekipa podłączała sprzęt już we wtorek. Dzisiaj od rana trwały ostatnie przygotowania. Stanowiska dla krwiodawców też już są gotowe. – Przygotowaliśmy 16 stanowisk do poboru krwi. Przez cały dzień w akcji weźmie udział około 50 pracowników, którzy będą zmieniać się co 4 godziny. O bezpieczeństwo krwiodawców dbać będzie dwóch lekarzy i panie rejestratorki, które w razie potrzeby odpowiedzą na nurtujące ich pytaniamówi Małgorzata Tarnawska, dyrektor Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kalisz.

Mamy też dla Was zabawy związane z naszą akcją! Aby mieć szansę wygrania nagrody każdy z krwiodawców będzie musiał wypełnić specjalny kupon konkursowy – Osoby oddające ten cenny płyn, odpowiadają w nim na specjalne pytanie. Treść do środy zostaje tajemnicą. Następnie komisja konkursowa wybierze najlepsze, ich zdaniem, odpowiedzi i nagrodzi zwycięzców – dodaje Joanna Janiak z działu marketingu Telewizji Proart.

Nie zabraknie też Krwawego selfie! To bardzo prosta zabawa konkursowa. Każdego uczestnika, który przyjdzie w środę, 8 września do Areny Ostrów, aby oddać krew, zachęcamy do zrobienia sobie zdjęcia, popularnego “selfie”. Można uczynić to podczas samego oddawania krwi leżąc na fotelu, lub w każdej innej okoliczności. Liczymy na kreatywność!

Ważnym kolejnym krokiem będzie wysłanie zdjęcia w wiadomości prywatnej na profil Telewizji Proart na Facebook’u oraz opublikowania fotki na swojej Tablicy na Facebook’u z hasztagiem #oddajkrewzkablowka. To bardzo ważne! Zdjęcia można wysyłać i publikować do północy w dniu akcji, czyli 8 września. Następnie wszystkie zgłoszone zdjęcia pojawią się w specjalnym Albumie na fanpage’u Telewizji i będą czekać na “lajki” oraz inne reakcje przez tydzień. Zwycięzca zdobędzie nagrodę – zaproszenie dla dwóch osób na kolację w Restauracji Polonia w Ostrowie Wielkopolskim.

Co ważne – prosimy o dokładne zapoznanie się z Regulaminem – zawarte są w nim informacje o m.in. terminach czy wymaganych danych zawartych w wiadomości ze zdjęciem.

Przez cały dzień będziemy aktualizować ten artykuł, dodawać zdjęcia, materiały wideo, galerie, poinformujemy o ciekawostkach i najważniejszych informacjach związanych z tegoroczną akcją. Odwiedzajcie nas regularnie!

Na wlkp24.info, podobnie jak w Telewizji Proart, możecie oglądać na żywo relację z akcji Oddaj krew z kablówką 2021. Zaglądajcie też na nasze fanpage: Telewizji Proart, wlkp24.info i Oddaj krew z kablówką.

REGULAMIN AKCJI ODDAJ KREW Z KABLÓWKĄ

AKTUALIZACJA – 8.42

Mamy dla Was pierwszą porcję zdjęć prosto z Areny Ostrów, która w tym roku nas gości. Krwiodawcy już dzielą się tym bezcennym darem! Super! Dziękujemy 🙂

Ptaszki ćwierkają, że pierwsi byli już widziani pod Areną ok. 5.00! Jesteście niesamowici!

AKTUALIZACJA – 9.12

Minęła 9.00, więc rozpoczynamy transmisję prosto z Areny Ostrów. Paulina Szczepaniak i Agnieszka Kurzawa już na posterunku. Do 16.00 będą rozmawiać z gośćmi, z krwiodawcami i relacjonować na bieżąco to, co dzieje się w związku z akcją Oddaj krew z kablówką 2021.

Transmisja jest dostępna w Telewizji Proart oraz na naszym portalu – w okienku poniżej.

AKTUALIZACJA – 9.22

Na godz. 9.00 zarejestrowano 78 krwiodawców! To świetny wynik! Ale nie poprzestańmy na tym! Czekamy na kolejnych! Bądźcie z nami w Arenie Ostrów i oddajcie dzisiaj krew!

AKTUALIZACJA – 9.29

Do Areny Ostrów zawitali przedstawiciele służby więziennej. Nasza reporterka porozmawiała z jednym z nich. Jak się okazuje, krwiodawstwo nie jest im obce. – Tydzień temu oddałem osocze, więc temat oddawania krwi nie jest mi obcy, ale to wiąże się z tym, że w akcji Oddaj krew z kablówką nie mogę tego zrobić. Staram się robić to regularnie, żeby oddawać krew. W naszym areszcie w Ostrowie jest grupa funkcjonariuszy, którzy oddają krew. Niektórzy robią krótko, a inni oddali już 30 litrów krwi. Warto pracować z takimi ludźmi i wspierać inicjatywę, bo krew ratuje życie – mówi plut. Krzysztof Dutkiewicz, rzecznik prasowy Aresztu Śledczego w Ostrowie Wielkopolskim.

AKTUALIZACJA – 10.24

Do tej pory zarejestrowano 123 krwiodawców. Oddaliście już ok. 35 litrów krwi!

AKTUALIZACJA – 11.31

Licznik kręci się coraz szybciej. Oddaliście już 47 litrów krwi! Ale ciągle nam mało! Chcemy więcej! Wiemy, że będzie, bo wielu nadal czeka na ten moment, w którym dotrą do stanowiska jej poboru.

Fot. wlkp24.info

AKTUALIZACJA – 12.20

Cóż za historia! Bardzo się cieszymy, że wybraliście dzisiaj właśnie Arenę Ostrów! Oddaj krew z kablówką trwa do 16.00! Zapraszamy! Podzielcie się tym bezcennym darem tak, jak to zrobiła pani Iwona.

AKTUALIZACJA – 13.05

Oddaliście już ponad 47 litrów krwi! Czekamy na kolejnych krwiodawców! Arena Ostrów stoi otworem aż do 16.00! Podpowiadamy, że w tej chwili kolejka oczekujących jest stosunkowo krótka. Nie zwlekajcie, bo sytuacja zmienia się dynamicznie.

Fot. wlkp24.info

AKTUALIZACJA – 13.17

Kolejna porcja zdjęć z naszej akcji. Rozpoznajecie siebie?

AKTUALIZACJA – 13.48

Pan Kamil oddał już 22 litry krwi! Jest krwiodawcą od 2011 roku. Brawa dla tego pana! Tacy ludzie to skarb. Można powiedzieć, że ratują życie regularnie i to od lat. Ale dzisiaj każdy jest ważny. Ten, który oddał 500 ml i ten, który oddał 22 czy 40 litrów. Dziękujemy, że jesteście i prosimy o więcej!

Fot. wlkp24.info

AKTUALIZACJA – 14.52

128 litrów krwi! Tyle już popłynęło z żył krwiodawców w ramach 16. akcji Oddaj krew z kablówką! Jesteście niesamowici!

AKTUALIZACJA – 15.06

Kilka słów od redaktor naczelnej.

AKTUALIZACJA – 15.09

To wielka sprawa dla Telewizji Proart i portalu wlkp24.info. Dziękujemy Klubowi Honorowych Dawców Krwi im. dra Jerzego Bruskiego za tak wspaniałe wyróżnienie! – To dla nas ogromne wzruszenie. Ten medal trafił fizycznie na moje ręce, ale odbieram go jako nagrodę i docenienie pracy całego mojego zespołu. Wszystkich osób – dziennikarzy, reporterów, operatorów, montażystów, marketingu, którzy co roku niesamowicie się angażują, tak że właściwie jeden dzień w roku upływa nam pod hasłem »Oddaj krew z kablówką«” – powiedziała Anna Okrój, dyrektor generalna Telewizji Proart.

AKTUALIZACJA – 15.18

Przed południem napisaliśmy o funkcjonariuszach Służby Więziennej z Aresztu Śledczego w Ostrowie Wielkopolskim, którzy nas odwiedzili, ale nie tylko oni przyszli do Areny Ostrów, aby oddać krew. Zrobili to także ostrowscy policjanci z komendantem insp. Piotrem Wilkowskim na czele!

AKTUALIZACJA – 15.23

Mamy dla Was jeszcze jedną porcję zdjęć z naszej akcji. Rozpoznajecie się na nich?

AKTUALIZACJA – 15.51

Dzieje się nie tylko w Arenie. Na krwiodawców od wczesnych godzin porannych czekają stoiska naszych partnerów, na których można zjeść coś pysznego i odpocząć po oddaniu krwi.

AKTUALIZACJA – 16.51

Akcja Oddaj krew z kablówką 2021 dobiegła końca. Ależ ten czas szybko przeminął! Dziękujemy, że byliście z nami. Dziękujemy za każdą oddaną krople krwi Wam – drodzy Krwiodawcy!

Pracownicy firmy Trasko w akcji. Oni też oddali krew!

Dziękujemy sponsorom i partnerom naszej akcji, bez których nie dałoby się zorganizować tak dużego przedsięwzięcia.

Sponsorami głównymi akcji Oddaj krew z kablówką 2021 byli: Biuro Podróży Planet Tours, BHP Oszczęda, Dombud, Trasko Automatyka, Malesa Pokrycia Dachowe.

Akcję wsparli: PROMAX, Spółka Ostrowskie Inwestycje Sportowe, Miasto Ostrów Wielkopolski, Skoplast, Feniks – centrum budowlane, Bank Spółdzielczy w Raszkowie, Ostrowskie Centrum Optyczne, Bricomarche, Jeta, Augusto Jarocin, Auto Centrum Lis, P.P.H.U. Nowaccy, PHU Elmex, Mima, Galeria Ostrovia, Restauracja i Hotel Komeda, Szkoła spadochronowa Antigravity, Społeczna Akademia Nauk w Ostrowie Wielkopolskim, Internetowy bank głosów Mikrofonika, Klub Czekolada, Cukiernia i Delikatesy Gusto, Bistro Lawenda, Akademia Kaliska, Kino Helios w Ostrowie Wielkopolskim, Vixon Media, Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski, Woseba, Pollena Ostrzeszów, Lazur, Hotel Restauracja Pod Dębami, Wielkopolska Izba Lekarska, Prestige MJM (organizator największych koncertów w Polsce) i Bilet Serwis (internetowy system sprzedaży biletów na koncerty, widowiska sportowe i wydarzenia kulturalne).

Do zobaczenia za rok!

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick