DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Od uderzenia pioruna zginęło 15 sztuk bydła. Straż walczy ze skutkami burzy [AKTUALIZACJE] [ZDJĘCIA]

AKTUALIZACJA – 16.52

W oborze, w którą uderzył piorun, znajdowało się bydło. Część zwierząt udało się uratować. Na razie nie wiadomo, co z pozostałą częścią stada. Na miejscu w Jankowie Przygodzkim pracuje wiele zastępów straży pożarnej. Na ten moment wiadomo, że nikt nie ucierpiał.

AKTUALIZACJA – 17.16

Jak ustalił nasz reporter, który jest na miejscu w Jankowie Przygodzkim, na skutek uderzenia pioruna zginęło 15 sztuk bydła – wszystkie, które były w środku. Kolejne 20 sztuk, które znajdowały się w budynku obok, udało się uratować. Obora została na tyle poważnie uszkodzona, że będzie musiała zostać rozebrana.

Strażacy są wzywani także do licznych podtopień, powalonych drzew, a także zerwanych i uszkodzonych dachów. Najbardziej ucierpiała gmina Odolanów.

Na terenie Ostrowa Wielkopolskiego także podtopiło posesje, ale również ulice m.in. Zielną i Długą. Drzewo zatarasowało też drogę na Odolanów. Strażacy usuwają zalegające na niej konary.

AKTUALIZACJA – 17.45

Powalone drzewa w okolicach ul. Nowej na wylocie z Odolanowa w kierunku Sulmierzyc. Na dalszym odcinku DW444 (na wysokości Biadaszek w kierunku Sulmierzyc) występują utrudnienia w ruchu. Prawdopodobnie tam również drzewa blokują swobodny przejazd.

AKTUALIZACJA – 18.42

Burza, która przeszła nad regionem zbiera ogromne żniwo. Strażacy co chwilę wyjeżdżają do nowych zdarzeń i usuwają skutki nawałnicy. Na DK25 na trasie Antonin – Oleśnica, drzewo spadło na dwa samochody osobowe. SZCZEGÓŁY POD TYM LINKIEM

Napisz do autora

Komentarze (2)
 • L
  Luki

  wtorek, 27 sierpnia, 2019

  Juz cos wiadomo ?

  Odpowiedz
 • S
  snutno

  wtorek, 27 sierpnia, 2019

  biedne zwierzaki smutno mi z tego powodu ;( ;( ;( ;( 🙁

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz