OBSERWUJ NIEBO! Dziś możliwe zobaczenie zorzy polarnej!

0
Fot. pixabay
Amerykańska Narodowa Administracja do spraw Oceanu i Atmosfery (NOAA) poinformowała na swojej stronie, że do naszego globu pędzi strumień wiatru słonecznego, który po dotarciu do naszej atmosfery, wytworzy niesamowity astralny spektakl na niebie, czyli zorzę polarną. Możliwe, że ujrzymy ją również na polskim niebie. Przygotowani mają być mieszkańcy centralnej i północnej części kraju.

Jeśli niebo nie przysłonią chmury i pogoda dopisze, mieszkańcy naszego regionu będą mieć szansę by ujrzeć zorzę polarną! Strumień wiatru słonecznego dotrze do naszej atmosfery w nocy z 27 lutego na 28 lutego, pomiędzy godziną 22:00, a 1:00 w nocy.

Specjaliści podpowiadają, by na obserwację zorzy polarnej ubrać się ciepło, bo możemy czekać na nią aż kilka godzin. Zorzę najlepiej wypatrywać w ciemnościach, światło może zepsuć efekt. Ci, którzy posiadają aparat fotograficzny, niech ustawią go na statywie i co jakiś czas robią testowe zdjęcia – zorza może nie być do końca widoczna gołym okiem i ujrzymy ją dopiero na fotografiach.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick