O krok od tragedii. Zderzenie samochodu z pociągiem osobowym

0
Fot. Adam Majewski/jarocin112.pl
O ogromnym szczęściu może mówić kierowca dostawczego samochodu marki IVECO, który zderzył się z pociągiem osobowym Kolei Wielkopolskich. Prowadzącemu pojazd nic poważnego się nie stało, obrażeń nie odnieśli także pasażerowie pociągu. Policja oraz kolejowa komisja wypadkowa będą wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia.

Do wypadku doszło w Jarocinie na przejeździe kolejowym przy ulicy Wybudowanej. Kierujący IVECO nie zastosował się do znaku „stop” i nieuważnie wjechał na tory. W tym momencie przejeżdżał tam pociąg Kolei Wielkopolskich relacji Krotoszyn – Poznań Główny, którym podróżowały 24 osoby. – Samochodem dostawczym jechał mieszkaniec gminy Jarocin. Jego pojazd został całkowicie zniszczony. Na szczęście ani kierowcy, ani pasażerom pociągu nic się nie stało – informuje asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

CZYTAJ: Opóźnienie budowy przez pandemię. Żłobek powstanie w przyszłym roku

Dla podróżujących pociągiem wprowadzono komunikację zastępczą, zostali oni przewiezieni na Dworzec Główny w Jarocinie. Okoliczności i przyczyny tego wypadku będą wyjaśniać policjanci oraz kolejowa komisja wypadkowa.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick