Opóźnienie budowy przez pandemię. Żłobek powstanie w przyszłym roku

0
Miał powstać do końca tego roku, ale przez przestoje związane z pandemią koronawirusa jego budowa się opóźni. Pierwszy w Ostrzeszowie żłobek miejski pomieści w sumie 40 dzieci, a dzięki dodatkowemu dofinansowaniu przez pierwsze lata funkcjonowania będzie zajęcia opiekuńcze będą bezpłatne.

Program Maluch+, z którego pozyskano dofinansowanie na budowę nowej placówki, zakłada, że inwestycje tego rodzaju powinny zakończyć się wraz z grudniem tego roku. Niestety wykonawca wyłoniony w pierwszym przetargu odmówił podpisania umowy ze względu na zbyt krótki czas realizację projektu. Prawdopodobnie potrzebny będzie drugi przetarg i nowe rozstrzygnięcia.

Jak ma wyglądać nowa placówka? Parterowy budynek żłobka ma być bezpośrednio połączony z ostrzeszowskim przedszkolem nr 5. – W tym budynku będą znajdowały się dwie grupy po 20 osób, czyli łącznie 40 dzieci będzie w tym żłobku, ale ta inwestycja  to nie tylko budowa nowego żłobka, ale też dostosowanie do przepisów przeciwpożarowych istniejącego juz przedszkola – tłumaczy Dariusz Kwiatek, Naczelnik Wydziału Inwestycji, Drogownictwa i Rozwoju w ostrzeszowskim urzędzie miejskim.

Funkcjonowanie żłobka przez pierwsze lata działaności będzie wsparte dzięki nowemu dofinansowaniu, które miasto pozyskało z Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu. A chodzi o 500 tysięcy złotych – dzięki tej kwocie żłobek na początku działaności będzie bezpłatny dla 40 maluchów. Do tej pory ostrzeszowski samorząd dofinansowywał każde miejsca dla dzieci w prywatnych żłobkach.

Dofinansowanie do budowy pierwszego w Ostrzeszowie miejskiego żłobka z programu Maluch+ to milion trzysta tysięcy złotych.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick