Nowy raport zakażeń Ministerstwa Zdrowia. Jak wygląda sytuacja w regionie?

13
Fot. pixabay.com
Ministerstwo Zdrowia codziennie publikuje raport dotyczący nowych zakażeń koronawirusem. Liczba dziennych zakażeń wzrasta. Według niedzielnych danych wykryto 1090 pozytywnych przypadków SARS-CoV-2. Zmarło sześć osób. W południowej Wielkopolsce również rośnie liczba zakażeń oraz osób, które zostały objęte kwarantanną.

W ciągu doby wykonano ponad 30,2 tys. testów na koronawirusa.

powiat/miasto dzienna liczba zakażeń dzienna liczba zgonów
jarociński 0 (72 wykonane testy) 0
kaliski 1 (31 wykonanych testów) 0
kępiński (18 wykonanych testów) 0
krotoszyński (26 wykonanych testów) 0
ostrowski 5 (94 wykonane testy) 0
ostrzeszowski 0 (23 wykonane testy) 0
pleszewski 1 (21 wykonanych testów) 0
Kalisz 1 (51 wykonanych testów)
0

Liczba osób objętych kwarantanną: 

powiat jarociński – 134 osoby
powiat kaliski – 215 osób
powiat kępiński – 109 osób
powiat krotoszyński – 240 osób
powiat ostrowski – 109 osób
powiat ostrzeszowski – 128 osób
powiat pleszewski – 57 osób
miasto Kalisz – 140 osób

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

13 KOMENTARZE

  • Zapewne Polka zaszczepiona i co boi się. Ja nie zaszczepilam się i nie zaszczepie i tak się nie boję. Teraz statystyki poleca do wiosny . Potem przerwa i na nowo.

  • A ty załóż sobie tych ścier na twarz ze dwadzieścia… Wtedy „z pewnością” dotlenisz mózg i więcej takich bzdur nie będziesz pisać.

 1. Dlaczego księża w wiejskich kościołach nie nakazują wiernym zakładania masek? tak się dzieje prawie we wszystkich kościołach wokół ostrowa.

 2. Do Ha

  Nie, nie jestem wyszczepiona, ale to szczepy roznoszą bezkarnie zarazę, wyszczepili się cudownym eliksirem, tak myślą , że są chronieni, testować ich, to się okaże kto roznosi wirusa…

 3. Do Ostrowianka

  Ty pleciesz bzdury, Ostrowianka myśli, że ma wiedzę… To jest broń biologiczna. Zaszczepiłaś się zapewne Ostrowianko i myślisz, że zaraza Cię omija (życzę obyś nie chorowała), ale jesteś w błędzie…. To wyszczepy roznoszą i to jest fakt. Ich się nie testuje, bo prawda ujrzałaby światło dzienne… Oj ludzie jacy Wy jesteście nierozsądni…

 4. Ludzie albo nosicie maseczki…albo nie udawajcie,że je nosicie- zasłaniacie brodę?nosal odkryty po co wam te maseczki? Brak j odpowiedzialności a do Pani „Ha” – oby Pani nie znalazła sie na oddziale intensywnej terapii.

 5. Małe gluptasy… przecież liczba osób na kwarantannie to cudzoziemcy którzy przyjeżdżają 🙂 procedury. Do nowego systemu wszyscy mieliśmy czas przywyknac. Tak samo jak do benefitow(wsparcia) 500+, 300 wyprawka szkolna, 13 emerytura… WOW!!! Zajebiś… 🤭 A teraz inflacja (podwyżka cen WSZYSTKIEGO, jeśli zwiększa się cena energii czy paliwa to znaczy że zwiększa się cena wszystkiego . A do tego to wszystko zwiększa sie o następne tyle samo. Jeśli cukier kosztował 2,50/kg (przykładowo) do stycznia będzie kosztował 3,50. Bo tyle będzie kosztowało wytworzenie go przez zakład produkcyjny. Bardzo proszę… przemyslcie jakie są nasze cele i czy nie dajemy się sterować wymyślnie stworzonemu planowo. Szczepilem się 2x, trzeci raz nie pójdę bo to śmiech…

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick