Nowy logotyp Nowych Skalmierzyc

1
Fot. noweskalmierzyce.pl
Gmina i Miasto Nowe Skalmierzyce ma nowe logo. Obowiązuje od wczoraj i będzie stopniowo wprowadzane na wszystkie pisma urzędowe, stronę internetową i materiały promocyjne.

Nowy logotyp miasta został zaprojektowany przez artystę urodzonego w Nowych Skalmierzycach Dominika Grocholskiego. Główną inspiracją do jego stworzenia był herb, a wykonany jest stylu flat design.

Symbol obowiązuje już od wczoraj, a będzie stopniowo wdrażany. – Wprowadzamy go etapami, w dokumentach urzędowych pojawi się od pierwszego sierpnia – mówi Aleksander Liebert z Urzędu Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce W procesie rebrandingu Urząd Nowych Skalmierzyc skorzysta także z jednego z najbardziej rozpoznawalnych budynków w mieście czyli dworca. Pojawi się on na koszulkach promujących miasto. – We wszystkich nowych materiałach będzie już zmieniony logotyp, ale najpierw materiały, które mamy muszą się rozejść, by nie generować niepotrzebnych kosztów – tłumaczy Liebert. Samorząd nie poniósł kosztów projektu nowego symbolu miasta. Lokalny artysta zrobił to nieodpłatnie.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Moim zdaniem każde miasto ma herb ,który nie podlega zmianom.Logo to niezły biznes dla wybranych firm i osób. Logo można zmieniać podczas kolejnych kadencji…

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick