Nowy komendant straży pożarnej w Kaliszu

1
Fot. mł. bryg. Lucyna Rudzińska
Pełniący dotychczas obowiązki komendanta PSP w Kaliszu objął tę funkcję na stałe. W piątek w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia aktu powołania na to stanowisko. Szefem kaliskich strażaków został st. bryg. Tomasz Polak, który wcześniej był komendantem w Krotoszynie.

Dobiegł końca proces zmian na stanowisku Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu. W kwietniu informowaliśmy, że dotychczasowy szef tych struktur został zawieszony przez komendanta wojewódzkiego po doniesieniach medialnych kaliskiej Gazety Wyborczej, która podała, że prowadził samochód znajdując się pod wpływem alkoholu i został zatrzymany przez policję.

Tydzień później poinformowano, że zawieszony komendant zdecydował o przejściu na wcześniejszą emeryturę. Pełniącym obowiązki komendanta w kaliskiej jednostce został dotychczasowy komendant PSP w Krotoszynie st. bryg. Tomasz Polak. 24 czerwca został powołany na stanowisko Komendanta Miejskiego PSP w Kaliszu.

Uroczystość zorganizowano w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, a akt powołania osobiście wręczył nowemu szefowi PSP w Kaliszu Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Dariusz Matczak w obecności zastępców.

St. bryg. Tomasz Polak urodził się 9 lipca 1980 roku w Jędrzejowie, a służbę w straży pożarnej pełni od 1999 roku. Od 2001 roku pracował w Szczecinie, Kielcach, w latach 2010-2017 pełnił służbę w KW PSP w Poznaniu, a w sierpniu 2017 roku został skierowany do Kalisza na stanowisko naczelnika wydziału ds. operacyjno-szkoleniowych. 1 lutego 2018 roku przejął obowiązki zastępcy komendanta powiatowego PSP w Krotoszynie, a od 12 sierpnia 2020 był szefem tej jednostki, skąd ponownie został przeniesiony do Kalisza.

Tymczasem zawodowymi strażakami w Krotoszynie dowodzi st. bryg. Marek Kalak, p.o. Komendanta Powiatowego PSP.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick