Komendant PSP w Kaliszu zawieszony. Powód? „Doniesienia medialne były poważne”

12
Komendant wojewódzki PSP w Poznaniu zawiesił komendanta PSP w Kaliszu. Jak dowiedział się portal wlkp24.info, decyzja zapadła na podstawie doniesień medialnych wskazujących, że to on porzucił pojazd na rondzie Westerplatte w Kaliszu, a po kilku godzinach policja zatrzymała go w związku z tym, że odpowiadał rysopisowi sporządzonemu na podstawie opisu świadków zdarzenia.

Po doniesieniach Gazety Wyborczej o tym, że komendant straży pożarnej w Kaliszu kierował pojazdem znajdując się pod wpływem alkoholu i został zatrzymany przez policję, komendant wojewódzki PSP w Poznaniu podjął decyzję o zawieszeniu go w obowiązkach. – W oparciu o doniesienia medialne i z racji tego, że są one dość poważne, komendant wojewódzki zawiesił komendanta straży w Kaliszu, dając tym samym jasny sygnał, że nie ma miejsca na tego typu zachowania nawet, jeśli dotyczą sytuacji poza służbą – wyjaśnia w rozmowie z portalem wlkp24.info bryg. Sławomir Brandt z zespołu prasowego KW PSP w Poznaniu.

Zdarzenie, o którym mowa, miało miejsce w czwartek, 21 kwietnia ok. 16.00 na ul. Podmiejskiej w Kaliszu, tuż przed rondem Westerplatte. Jak informuje tamtejsza policja, doszło tam do próby obywatelskiego zatrzymania. – 38-letnia kobieta usiłowała dokonać ujęcia obywatelskiego z uwagi na to, że tor jazdy kierującego hondą mógł wskazywać, że kierowca prowadzi pojazd w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna oddalił się pozostawiając na rondzie Westerplatte samochód – tłumaczy kom. Monika Rataj z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Jak podkreśla, mężczyzna trafił w ręce funkcjonariuszy ok. dwóch godzin później. Przed 18.00 policjanci zatrzymali 39-latka odpowiadającego rysopisowi powstałemu na podstawie zeznań świadków zdarzenia. Badanie alkomatem wykazało 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Została pobrana od mężczyzny krew do dalszych badań dodaje.

Funkcjonariusze nie przesłuchali jeszcze zatrzymanego, ponieważ w przypadku osoby zatrzymanej nie na miejscu zdarzenia, ale później procedury wyglądają nieco inaczej. – Czynności procesowe będą wykonywane po otrzymaniu wyników badania krwi oraz opinii biegłego – podkreśla kom. Monika Rataj.

W związku z tym, że sprawa jest rozwojowa, dalszych działań nie podejmuje na razie także Wielkopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Dariusz Matczak. – Zawieszenie komendanta straży w Kaliszu będzie obowiązywać do czasu zakończenia postępowania prowadzonego przez organy ścigania. Od jego wyników będą zależeć dalsze kroki – zaznacza bryg. Sławomir Brandt z biura prasowego KW PSP.

Do czasu zakończenia postępowania obowiązki komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu przejmie jego zastępca.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

12 KOMENTARZE

  1. No cóż wstyd ale może nie trzeba go rozstrzelać z tego powodu..,.powinien odejść na emeryturę………..i zniknąć z widoku.

  2. Mam nadzieję, ze wyleci z pracy… Jak ma nas karać ktoś za choćby najmniejsze przewinienia kiedy sam wsiada za kierownicę po alkoholu, będąc potencjalnym zabójcą

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick