Nowy aparat w szpitalu. Kosztował prawie milion złotych

2
Do krotoszyńskiego szpitala trafił nowoczesny aparat RTG typu Telekomando. Nowy rentgen to wyższa jakość uzyskiwanych obrazów, krótszy czas badania, archiwizowanie i wykonywanie zdjęć w formacie cyfrowym. Zakup sprzętu wartego prawie milion złotych był możliwy dzięki finansowemu wsparciu prywatnej firmy, która wyłożyła ponad połowę potrzebnej kwoty oraz miejscowych i okolicznych samorządów.

Aparat służy pacjentom już od kilku tygodni. To bardzo nowoczesne urządzenie, które zastąpiło 12 – letni aparat analogowy. To piąty taki aparat w Polsce.

– Mobilny stół rentgenowski ma szczególne znaczenie w przypadku osób w ciężkim stanie np. ofiar wypadków. Całość obsługiwana jest z jednego miejsca za pomocą joistików, całość obrazu od razu przenoszona jest na ekran monitora – mówi Ryszard Ratajczak z Zespołu Pracowni Diagnostyki Obrazowej,

Dotychczas szpitalna pracownia RTG wykonywała ok. 13 tys. badań rocznie. Teraz wszystkie zdjęcia wykonywane i archiwizowane są w technologii cyfrowej. – Do minimum zmniejszyła się też niebezpieczne dla zdrowia dawka promieniowania jonizującego – dodaje dyrektor SPZOZ w Krotoszynie Krzysztof Kurowski.

Warto dodać, że ponad 500 tysięcy złotych na zakup aparatu wyłożyła prywatna firma działająca na terenie Krotoszyna, 305 tysięcy to udział samorządów powiatu i gminy, 165 tysięcy wyłożył szpital.

 

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Wydać milion złotych bez kamer, bez nagłośnienia faktu na całą Polskę, bez pokazów sprzętu strażackiego i występów zespołów. Bez scen i światełka do nieba? Chyba będę musiał pójść do tego szpitala i potajemnie przylepić na ten aparat czerwone serduszko.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick