Nowi prezesi w jarocińskich spółkach. Kadrowe trzęsienie ziemi?

0
W Jarocinie ostatnio sporo się dzieje. Kilka dni temu było głośno o Jarocin Festiwalu w kontekście tego, że ciągle niewiele wiadomo poza tym, że na pewno się odbędzie. Sporo kontrowersji wywołał pomysł poszerzenia repertuaru o muzykę techno, a teraz dotarły do nas słuchy o zmianach personalnych w dwóch spółkach miejskich.

Mowa o Jarocińskich Liniach Autobusowych oraz Energii Jarocin. W tej pierwszej spółce ze stanowiskiem prezesa żegna się Przemysław Musielak, który 8 lutego złożył rezygnację. Wiadomość o tej decyzji ujrzała światło dzienne dopiero teraz. Dotychczasowy szef „emek” nadal jednak pełni funkcję prezesa. „Intencją ustępującego prezesa jest możliwie najsprawniejsze przekazanie całości swoich obowiązków swojemu następcy, dlatego pracę w spółce będzie kontynuował do końca lutego. Rezygnacja prezesa Musielaka w żaden sposób nie wpływa na bieżące funkcjonowanie spółki” – czytamy w oświadczeniu, które wystosowała rada nadzorcza. Stanowisko prezesa JLA obejmie 1 marca Maciej Zegar, będący aktualnie prezesem innego przewoźnika należącego do gminy Jarocin – Trans Pegaz. W przeszłości (lata 2015-2017) kierował już Jarocińskimi Liniami Autobusowymi.

ZOBACZ TEŻ: Nowe autobusy JLA. Nie na prąd, ale też ekologiczne [ZDJĘCIA]

Kolejne zmiany personalne dosięgły najmłodszą spółkę miejską – Energię Jarocin. Dotychczasowy prezes Wojciech Wiszniewski został odwołany przez radę nadzorczą 12 lutego. Uchwała wejdzie w życie 28 lutego. Jak czytamy w komunikacie wydanym przez zarząd, „powodem odwołania pana Wiszniewskiego jest racjonalizacja wydatków spółki”. Wojciech Wiszniewski kierował spółką od 5 marca 2018 roku. Od 1 marca jego miejsce zajmie Marcin Leśniak, który będzie pełnił obowiązki prezesa. „Wspólnicy i rada nadzorcza postawiły przed nowym prezesem w szczególności takie zadania jak: przegląd i analiza sytuacji finansowej spółki, weryfikacja struktury organizacyjnej, ocena sytuacji kadrowej. Nowy zarząd został zobowiązany do przygotowania koncepcji rozwiązań we wszystkich tych sprawach, a także we wszelkich innych kwestiach istotnych dla funkcjonowania spółki i rozwoju jej działalności gospodarczej” – czytamy w oświadczeniu zarządu.

Pierwszym prezesem spółki Energia Jarocin został Michał Fijałkowski, były sekretarz gminy Jarocin, który na początku stycznia został rzecznikiem prasowym Marszałka Województwa Śląskiego.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick