DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Nowe ceny biletów na przejazdy MZK. Zobacz, ile teraz zapłacisz

Wkrótce zmienią się ceny biletów autobusowych Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrowie Wielkopolskim. To pierwsza podwyżka od sześciu lat. Ostatnie dwie miały miejsce w 2016 i 2012 roku.

Zmianie ulegną praktycznie wszystkie ceny. Nie wzrosły one procentowo, więc trudno w ten sposób określić wysokość podwyżki. Średnio będzie to ok. kilkudziesięciu groszy za bilet jednorazowy. Zdecydowanie więcej (z racji specyfiki biletu) zapłacą pasażerowie, którzy korzystają z biletów okresowych.

Nowy cennik zatwierdzili radni Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego. To kolejna podwyżka m.in. po podniesieniu ceny związane z podatkiem od nieruchomości czy podatkiem za wywóz odpadów. Pracownicy MZK opracowali zasady podwyżki, a radni uchwalili tę propozycję.

Janusz Marczak, prezes spółki miejskiej zajmującej się przewozami podkreśla, że podniesienie cen było konieczne ze względu na rosnące koszty związane m.in. z wynagrodzeniami, cenami oleju napędowego i energii elektrycznej.

Przy okazji skorygowano nieco ofertę i przygotowano propozycję, która być może pozwoli niektórym pasażerom zaoszczędzić. – Mając bilet okresowy pozamiejski i kupując taki zam na teren miasta można zaoszczędzić. Można je nabyć na 30 i 90 dni. Zlikwidowaliśmy natomiast bilet na przejazd jednego przystanku, który kosztował złotówkę, ponieważ nie cieszył się popularnością – wyjaśnia Janusz Marczak w rozmowie z wlkp24.info.

Dotychczasowe ceny biletów

Ceny biletów od 1 marca 2022 roku

Bilety łączone (nowość)

Napisz do autora

Komentarze (14)
 • P
  P.

  piątek, 18 lutego, 2022

  Masakra podnieść 40 gr. Z 2.80 na 3.20.

  Odpowiedz
 • P
  Pener

  piątek, 18 lutego, 2022

  Mogli by wraz z nowymi cenami pomyśleć co zrobić żeby wiara zaczęła jeździc MZK. Polecam jakaś reorganizacje linii żeby częstotliwości była o wiele większa.

  Odpowiedz
 • M
  Mieszkaniec

  piątek, 18 lutego, 2022

  Od dawna już korzystam z autobusu sporadycznie-trasy są tak rozplanowane, że dojście z domu do przystanku początkowego+ dojazd do końcowego(często okrężną trasą)+dojście do celu zajmuje więcej czasu niż przejście pieszo. Nawet, gdyby się przesiadać (jak to jest możliwe w dużych miastach), godzinowo nic nie pasuje… Transport własnym samochodem, choć droższy, wydaje się bardziej przydatny i ekonomiczny czasowo.

  Odpowiedz
 • B
  Bolo

  piątek, 18 lutego, 2022

  Prosze nie narzekac.
  Dla zdrowia mozna chodzic pieszo, nie straci sie wtedy kasy na wizyte u lekarza.

  Odpowiedz
 • R
  Roman

  piątek, 18 lutego, 2022

  Prosze nie narzekac.
  Dla zdrowia mozna chodzic pieszo, nie straci sie wtedy kasy na wizyte u lekarza.

  Odpowiedz
 • O
  Oliwka

  sobota, 19 lutego, 2022

  Opipieli całkowicie, jeszcze niech podniosą kulturę obsługi pasażera, bo nie wiem w jaki sposób dokonują naboru niektórych kierowców.

  Odpowiedz
 • PM
  Pasażerka MZK

  sobota, 19 lutego, 2022

  Przydałoby się wraz ze wzrostem cen biletów postawić na wzrost komfortu jazdy czyli wymianę taboru ponieważ na wielu kierunkach jeżdżą jeszcze stare rozklekotane autobusy!!! Chyba sprzed 20 lat!

  Odpowiedz
 • J
  Jakub

  sobota, 19 lutego, 2022

  Tabor nie jest problemem, infrastruktura i ceny biletów w sumie też (wszystko rośnie, inflacja, „Polski Ład”…). Problemem w Ostrowie jest organizacja tras sprzed grubo ponad 20 lat, brak biletów przesiadkowych i brak woli zmian, jednak nie jest to wina MZK, a miasta. Powinnyśmy już zacząć starania o reformę tego systemu.
  Miasto co roku wydaje na aktualizację planu rozwoju komunikacji ok. 15 tys. zł, która de facto prawie nic nie aktualizuje. Wielokrotnie zgłaszałem już swoje pomysły odnośnie zmian, jednak jak zawsze bez odzewu…

  Odpowiedz
 • P
  Pppl

  sobota, 19 lutego, 2022

  Taki mamy klimat ciekawe czy wzrost cen zmotywuje mieszkańców do komunikacji miejskiej i czy MZK nie będzie narzekać że spada liczba pasażerów

  Odpowiedz
 • M
  myślący

  sobota, 19 lutego, 2022

  Gdybym chciał jeździć do pracy MZK musiałbym stracić na dojścia na przystanki i czas podróży około 1,5h dziennie!!! Samochodem robię to w 15min (w obie strony). Zaoszczędzoną ponad godzinę wolę przeznaczyć na to, co lubię. Ostrów na komunikację miejską jest za mały.

  Odpowiedz
 • PN
  pracow nick

  niedziela, 20 lutego, 2022

  dla oczekujących większej częstotliwości kursowania autobusów .
  średnie wynagrodzenie to około 2700. więc przyjęcia nowych kierowców to raczej rzadkość .
  jak kolejni odejdą na emerytury to kto ich zastąpi.

  biuro trzeszczy w szwach od znajomków obecnej władzy może by ich wysłać na kurs D

  Odpowiedz
 • I
  ingel

  niedziela, 20 lutego, 2022

  należy pamiętać o rekompensacie z budżetu miasta bo to zapewne spora kwota

  Odpowiedz
 • M
  mieszkaniec

  piątek, 4 marca, 2022

  Ostrowski MZK to jakaś porażka nie wykorzystanych biletów nie można zwrócić a nowych nie ma

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz