DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Noclegownia Brata Alberta przejdzie remont. Umowa podpisana

Noclegownia Brata Alberta przejdzie gruntowny remont. Władze Ostrowa Wielkopolskiego podpisały umowę na modernizację budynku opiewającą na kwotę 700 tys. zł.

fot. Google Street View

Kto w ostatnim czasie miał możliwość zobaczenia Noclegowni Brata Alberta w Ostrowie Wielkopolskim, ten wie, jak potrzebny jest remont tego budynku. Obiekt w wielu miejscach jest już mocno wysłużony i wymaga modernizacji. Ta wkrótce ma się stać faktem, bo właśnie podpisano umowę na remont. Władze Ostrowa Wielkopolskiego planują przeznaczyć na ten cel ponad 700 tys. zł. Za cztery miesiące miejsce pobytu bezdomnych mężczyzn ma się znacząco zmienić.

Jedną z ważniejszych kwestii do rozwiązania jest ogrzewanie, które jest oparte na „kopciuchu”. Ten spalił zimą ok. 10 ton węgla. Stare źródło ciepła ma zostać wymienione na bardziej ekologiczne. Jest to o tyle istotne, że piec funkcjonuje cały rok służąc do ogrzewania bieżącej wody. W planie modernizacyjnym zawarto instalację dwóch pomp ciepła, a także paneli fotowoltaicznych na dachu.

Kolejnym elementem modernizacji będzie wzmocnienie ścian konstrukcyjnych budynku oraz docieplenie fundamentów. – Będzie naprawione to wszystko, na co wskazywał inspektor budowlany w corocznych przeglądach, tak aby ten budynek nie stwarzał żadnego zagrożenia dla osób tam przebywających – zapowiada wiceprezydent Ostrowa Mikołaj Kostka.

Teren wokół budynku zostanie utwardzony. Powstanie tam chodnik z kostki brukowej. Zniszczone ogrodzenie wokół noclegowni zostanie natomiast naprawione.

Noclegownia przy Olszynowej w Ostrowie gromadzi w tej chwili 26 osób. Miejsc w domu jest 45. Prawdopodobnie więcej chętnych zgłosi się tam, kiedy na dworze zrobi się zimno. Taki trend można było zaobserwować w poprzednich latach.

2 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Komentarze (2)
 • O
  Ostrowianka

  sobota, 23 września, 2023

  Zamiast zatrudniać ekipę do remontu niech sami zajmą się malowaniem ,to co już kiedyś tam remonty mieszkańcy robili ,zmniejszy się koszt remontu .

  Odpowiedz
  • D
   Doriana

   sobota, 23 września, 2023

   A skąd Pani wie,że mieszkańcy tego przybytku sami tam remonty robili?
   Fachowcy na pewno zrobią to fachowo… a jeśli to Pani nie odpowiada to proszę wałek i pędzel w rączunie i pojechać tam i pomalować… w ramach pokuty.

   Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz