DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Niemal 180 zgłoszeń do JRM. Kto zagra na głównej scenie Jarocin Festiwalu?

Niemal 180 zespołów i wokalistów zgłosiło się do udziału w Jarocińskich Rytmach Młodych 2021. To w większości formacje z Polski, ale nie tylko. – Mamy również zgłoszenia od artystów z zagranicy – mówi Tomasz Jankowski, członek jury i koordynator JRM. Nabór zakończył się w piątek przed północą.

CZYTAJ TEŻ: Jarocin Festiwal 2021 ma się odbyć i potrwać cztery dni

Kolejnym etapem będzie przesłuchanie nadesłanych zgłoszeń i wybór 30 półfinalistów. Nazwy zespołów i wokalistów, którzy przejdą do kolejnej fazy, poznamy 4 czerwca. – Jeśli chodzi o stylistykę, to jak łatwo się domyślić, przeważa muzyka rockowa we wszelakich jej odmianach, ale nie brakuje też muzyki elektronicznej, hip-hopu czy coraz bardziej popularnych, szczególnie wśród młodych ludzi, songwriterów – podkreśla Tomasz Jankowski.

Pięcioosobowe jury pod przewodnictwem Darka Malejonka będzie miało za zadanie przesłuchać wszystkie nadesłane zgłoszenia i wybrać – ich zdaniem – najlepsze. – Przez najbliższe dwa tygodnie będziemy przesłuchiwać wszystkie zgłoszenia i spośród nich wybierzemy 30 wykonawców, którzy zakwalifikują się do półfinału. Następnie zostaną zweryfikowani przez publiczność podczas głosowania internetowego – dodaje.

Spośród 30 zespołów internauci wybiorą pięć, które zaprezentują się przed publicznością na scenie podczas koncertu zaplanowanego na 15 lipca w jarocińskim amfiteatrze. Będzie to koncert finałowy JRM. Zwycięzca otrzyma 10 tys. zł oraz wystąpi na dużej scenie podczas Jarocin Festiwalu 2021.

CZYTAJ TEŻ: Maciej Orłoś i Tomasz Bednarek, czyli medialna ofensywa gminy Jarocin

Skład jury Jarocińskich Rytmów Młodych

  • Darek Malejonek (przewodniczący) – legenda polskiej muzyki rockowej, członek zespołów Kultura, Izrael, Moskwa, Armia, Houk, 2Tm2,3 oraz Arka Noego.
  • Daria Zawiałow – autorka tekstów oraz kompozytorka, niezwykle utalentowana artystka i jeden z najmocniejszych głosów na polskiej scenie muzycznej.
  • Marcin Bąkiewicz – dyrektor muzyczny Antyradia, radiowiec i dziennikarz jest też stałym współpracownikiem magazynu Teraz Rock.
  • Tomasz Jankowski – muzyk, wokalista, animator kultury związany jest z konkursem nieprzerwanie od 2016 roku.
  • Sebastian Pluta – współtwórca Spichlerza Polskiego Rocka w Jarocinie, jako dyrektor Muzeum  Regionalnego w Jarocinie był odpowiedzialny za organizację festiwalu w roku 2017 i 2018.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz