Jarocin Festiwal 2021 ma się odbyć i potrwać cztery dni

0
Konferencja prasowa w Spichlerzu Polskiego Rocka, podczas któej zaprezentowano założenia Jarocin Festiwalu 2021 / materiały organizatora
Nie dwa, nie trzy, ale aż cztery dni ma potrwać Jarocin Festiwal 2021. Ogłoszono to podczas konferencji prasowej. Jej uczestnicy zaprezentowali założenia tegorocznej edycji imprezy. Choć pandemia nie odpuszcza, władze miasta mają nadzieję, że uda się w tym roku zorganizować festiwal, będący znakiem rozpoznawczym miasta.

Jarocin Festiwal 2021 ma się rozpocząć 15 lipca i potrwać do 18 lipca. Bilety i karnety będzie można kupić już 15 marca od godz. 12.00. Także w tym miesiącu mamy poznać pierwszych artystów.

Po odwołaniu zeszłorocznej edycji festiwalu władze miasta mają nadzieję, że tegoroczny uda się zorganizować. Rok temu planowano świętować 50-lecie Wielkopolskich Rytmów Młodych, z których narodził się jarociński festiwal. Pandemia jednak pokrzyżowała plany organizatorów.

W tym roku wszyscy mają nadzieję, że scenariusz się nie powtórzy i w lipcu będzie można spotkać się, by posłuchać charakterystycznej dla Jarocina muzyki. Organizatorzy zapowiedzieli, że odbędzie się także przegląd młodych zespołów., który jest nierozerwalnym elementem Jarocin Festiwalu.

Jarocin Festiwal 2021. Co nas czeka?

Czwartek, 15 lipca – w jarocińskim amfiteatrze, którego budowa jeszcze trwa, odbędą się przesłuchania konkursowe finalistów wyłonionych w ramach Jarocińskich Rytmów Młodych. Zwieńczeniem pierwszego festiwalowego dnia będzie koncert poświęcony pamięci Roberta Brylewskiego. Wstęp na czwartkowe koncerty będzie bezpłatny.

Piątek, sobota, niedziela (16-18 lipca) – duża dawka muzyki płynąca ze sceny zlokalizowanej na boiskach przy ul. Maratońskiej. – Teren festiwalowy obejmie nie tylko boiska sportowe przy ul. Maratońskiej, ale także grunty po przeciwnej stronie ulicy. Tam zostanie zorganizowana specjalna strefa dla mieszkańców naszej gminy, gdzie będą mogli zobaczyć na telebimach fragmenty koncertów. Warunkiem wstępu do tej strefy będzie posiadanie Jarocińskiej Karty Mieszkańca – informuje burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki.

Organizatorem JF 2021 jest…

… poznańska agencja koncertowa Good Taste Production, która współpracuje w tym zakresie z gminą Jarocin i Fundacją ArsFidelis. Jak podkreślają władze miasta, to jedna z najprężniej rozwijających się agencji koncertowych w Polsce, która w ostatnich latach współpracowała m.in. z Dawidem Podsiadło, Brodką, Kayah, KUbą Badachem i Tomaszem Stańko, a także z wieloma zagranicznymi artystami. Organizuje rocznie ponad 200 koncertów.

Sprzedaż biletów na Jarocin Festiwal 2021

Bilety trafią do sprzedaży w najbliższy poniedziałek, 15 marca o 12.00. Najpierw dostępne będą trzydniowe karnety w cenie 149 zł dostępne w serwisach: Eventim, eBilet, Biletomat i Ticketmaster. Bezpłatnie na teren festiwalu będą mogły wejść dzieci w wieku do 9 lat.

Jarocińskie Rytmy Młodych ruszą już w kwietniu

Młode zespoły chcące wystąpić na Jarocin Festiwalu będą mogły zgłaszać akces już w kwietniu poprzez dedykowaną platformę internetową. Zespoły i soliści będą zobowiązani m.in. do przesłania dwóch różnych autorskich utworów: pierwszy w postaci pliku mp3 oraz odnośnik do drugiego umieszczonego na kanale YouTube.

W drugim etapie komisja artystyczna wybierze – jej zdaniem – najlepsze zgłoszenia. Darek Malejonek (przewodniczący) dokona wyboru 30 wykonawców, którzy przejdą do następnego etapu. W jego trakcie publiczność będzie mogła głosować poprzez platformę internetową.

15 lipca w jarocińskim amfiteatrze odbędzie się koncert finałowy JRM, w którym wystąpi pięciu finalistów. Zwycięzca otrzyma 10 tys. zł i możliwość zagrania na dużej scenie podczas Jarocin Festiwalu. Konkurs organizowany będzie przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Jarocin we współpracy z Good Taste Production.

materiały organizatora
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick