Nie żyje Zbigniew Sajnaj – wieloletni dyrektor SP1 w Ostrowie

1
Fot. Pixabay
Zmarł Zbigniew Sajnaj, wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim. Dzięki jego inicjatywie szkoła stała się m.in. ośrodkiem sportu dla ostrowskiej młodzieży. Był fanem badmintona i to dzięki niemu sport ten zyskał lokalną popularność.

Zbigniew Sajnaj został dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 1 w w 1979 roku, gdy placówka powstała w wyniku połączenia SP1 oraz SP8 w Ostrowie. Powstała wtedy klasa sportowa, która pozwoliła na rozwijanie pasji wśród młodzieży. Sajnaj zaproponował uczniom grę w badmintona, który po czasie zyskał ogromną popularność wśród uczniów.

O śmierci byłego dyrektora poinformował Paweł Rajski, starosta ostrowski. „(…) człowiek sportu i wielkiej życzliwości, kolega. Nie będzie nam już dane Zbyszku pograć w naszego ulubionego badmintona, nie będziemy wspólnie wspominać dawnych czasów! Żegnaj i spoczywaj w pokoju!” – pożegnał go.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Szkoda że na pożegnaniu zabrakło wielu sportowców i komentatorów no i naszej tv. Tak bardzo rozpisywali się niedawno na pożegnaniu byłego działacza :/

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick