Nie żyje młoda kobieta. W szpitalu zostanie wszczęte postępowanie

22
zdjęcie poglądowe
Do kolejnej tragedii doszło w Ostrzeszowskim Centrum Zdrowia, gdzie zmarła młoda kobieta. Miała ona dwukrotnie zostać odesłana do domu mimo tego, że jej stan z godziny na godzinę pogarszał się. Gdy trafiła na OIOM niestety zmarła. Lech Janicki, starosta ostrzeszowski poinformował, że zostanie wszczęte wewnętrzne postępowanie wyjaśniające przyczyny tragedii.

Jak informują ostrzeszowskie media, o całej tragicznej sytuacji poinformowała siostra zmarłej kobiety za pośrednictwem mediów społecznościowych. Pacjentka miała być dwukrotnie odsyłana do domu z receptą na leki przeciwbólowe mimo tego, że widać było jej pogarszający się stan. Ostatecznie, kobieta została zabrana karetką do szpitala, gdzie na OIOM-ie zmarła.

Lech Janicki, starosta ostrzeszowski poinformował, że w Ostrzeszowskim Centrum Zdrowia zostanie wszczęte wewnętrzne postępowanie wyjaśniające.

„W związku z tragicznym zgonem, do jakiego doszło poprzez nieudzielenie osobie chorej odpowiedniej pomocy, informuję, ze zobowiązałem prezesa Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia do niezwłocznego wszczęcia wewnętrznego postępowania wyjaśniającego wszystkie okoliczności zdarzenia.

Jutro w tej sprawie spotkam się z kierownictwem szpitala oraz szefem Rady Nadzorczej OCZ. W poniedziałek o godzinie 10:00 w Starostwie Powiatowym odbędzie się konferencja prasowa w tej sprawie.
Wyrażam głębokie ubolewanie z powodu tego, co się stało. Zapewniam, że dołożymy wszelkich starań, aby wyjaśnić przyczyny tragedii.
Starosta Ostrzeszowski
Lech Janicki”
To już druga tak tragiczna sytuacja powiązana z Ostrzeszowskim Centrum Zdrowia. Na początku sierpnia do placówki trafiła ciężarna kobieta z dusznościami i dużym osłabieniem. Szukanie innego szpitala, który mógłby przyjąć pacjentkę trwało 8 godzin. Ostatecznie została ona zabrana karetką na OIOM w Ostrowie Wielkopolskim. Niestety, mimo wysiłków lekarzy zmarła w karetce, która znajdowała się już przy bramie szpitala.
CZYTAJ: 
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

22 KOMENTARZE

 1. Umieralnia tym jest ostrzeszowski szpital. Lekarze zamiast leczyć wypoczywają, mało tego jeszcze im za to płacą. Kobiety żyły by i miały by się dobrze gdyby chciało się komu kolwiek dupe podnieść. Szkoda słów.

  • To prawda siedzą i nic im się nichce na co my płacimy te składki na ich wypłaty za nic nie robienie i człowiek ta jeszcze po prywatnych lekarzach chodzi bo tu Ci nie pomogą Chora ta służba Zdrowia a
   na lekarzy w naszym szpitalu to szkoda słów jedno wielkie chamstwo miałam z kilkoma chamami do czynienia

 2. Umieralnia tym jest ostrzeszowski szpital. Lekarze zamiast leczyć wypoczywają, mało tego jeszcze im za to płacą. Kobiety żyły by i miały by się dobrze gdyby chciało się komu kolwiek dupe podnieść. Szkoda słów.

 3. W małych miejscowościach takie zgony to prawie normą ! W Kępnie jest niewiele lepiej chodzi mi o zgony noworodków w miesiącu dwa itp….!
  Dlatego zawsze podczas badań i zabiegów powinna być osoba bliska i patrzeć na ręce lekarzom i nagrywać podczas świadczenia medycznego!
  Wielu lekarzy bezprawnie wyprasza osobę bliską z badań i zabiegów!
  Szok gdyż podobno na porodówkach jest gorzej inż w obozach koncentracyjnych rodzą w maseczkach dramat!
  A nie chcą OSOBY BLISKIEJ pacjenta podczas badań i porodu zwykłe zwyrodnialców!

 4. Mordercy w białych fartuchach. Cała ta „służba zdrowia” od pół roku jest niedostępna, a pieniądze przytulają jakby pracowali. Czy lekarze za nieudzielanie pomocy będą wreszcie pociągani do odpowiedzialności?

  • Wniosek jeden personel medyczny nie potrzebny bo Wszyscy znają się na medycynie tak wynika z wpisów Nie byliście tam więc ogarnijcie się i przestańcie jątrzyc

  • Szanowna Igo zmarła dziewczyna też tam nie była, bo twierdza szpitalna była broniona przez lekarza dyżurnego.

 5. Co Ty bredzisz kobieto? Gdzie rodzą w maseczkach? U mnie w szpitalu są porody rodzinne i żadna pacjentka w maseczce nie rodzi. I nie gadaj, że na porodówkach cyt gorzej niż w obozach koncentracyjnych” bo osobiście Cię zgłoszę do prokuratury za obrazę

  • @bra,
   sam się zlikwiduj!
   Od wielu lat mowa jest o sitwie, trzymającej władze w szpitalu i powiecie!
   Najwyższy czas na nich! Gdyby mieli honor, by się podali do dymisji!
   Czas zrobić miejsce dla fachowców!

 6. Proszę podać nazwiska prezesa zarządu Szpitala, członków zarządu, przewodniczącego i członków rady nadzorczej. Chcemy wiedzieć kto tam zarządza.

 7. To prawda siedzą i nic im się nichce na co my płacimy te składki na ich wypłaty za nic nie robienie i człowiek ta jeszcze po prywatnych lekarzach chodzi bo tu Ci nie pomogą Chora ta służba Zdrowia a
  na lekarzy w naszym szpitalu to szkoda słów jedno wielkie chamstwo miałam z kilkoma chamami do czynienia

 8. Niestety niektórzy lekarze znaleźli sobie kolejną wymówkę, żeby nic nie robić, za nic nie brać odpowiedzialności i jak wytłumaczyć każdy błąd – tym razem covid. Dziwne tylko, że jak przyjmują prywatnie, za pieniądze to nagle już się nie boją wirusa. Brawo i mam nadzieję, że ktoś wreszcie poniesie konsekwancję za to co się dzieje w tym mieście

 9. Przepraszam ,ale ta Pani ,która niestety zmarła nie mogła trafić na OIOM w Ostrzeszowie dlatego ,że go tam nie ma.Starosta i poprzedni dyrektor zlikwidowali OIOM w Ostrzeszowie. Nadal jest starosta i nic nie wie. Wybraliśmy go no to mamy.

 10. Zgłosiłem się dzisiaj poradni ze skierowaniem do specjalisty na skierowaniu widniał dopisek PILNE . Po dokonaniu formalności z rejestracją trafiłem do gabinetu lekarskiego i od drzwi usłyszałem pytanie – a kto Pana umówił na dzisiaj . Wyjaśniłem ,że dzwoniłem wczoraj i ,że pani pielęgniarka powiedziała ,że mam się dzisiaj zgłosić co pielęgniarka potwierdziła . Lekarz stwierdził ,że takie skierowanie wystawia się przy zagrożeniu życia i ,że mnie nie przyjmie . Nie zapytał nawet co mi dolega jakie mam objawy nie był nawet zainteresowany co mi dolega . Powiedział tylko do pielęgniarki . Cytuję – ” tak to jest jak się nawet pacjenta nie widzi a umawia się go przez telefon ” zapytałem więc czy mnie przyjmie , stwierdził kategorycznie ,że nie . Poprosiłem więc aby napisał to na tym skierowaniu i tak też pan ” lekarz” zrobił i napisał w ten sposób na skierowaniu ” 10.09.2020.Wizyta nie wymaga przyjęcia w trybie pilnym do BPH . Dodam ,że mowa o urologu specjaliście bo taki widnieje napis na pieczątce tego człowieka . PANIE DOKTORZE JAKIM PAN MUSISZ BYĆ SPECJALISTĄ SKORO BEZ SŁOWA WYWIADU Z PACJENTEM I BEZ NAJMNIEJSZEGO BADANIA STWIERDZA PAN I STAWIA DIAGNOZE , ŻE PACJENT NIE WYMAGA NATYCHMIASTOWEGO LECZENIA ? PROPONUJE BY PAN DYREKTOR OTWORZYŁ GABINET WRÓŻKI I PANA TAM ZATRUDNIŁ. TYLKO TAM MOŻNA W TEN SPOSÓB OCENIĆ STAN CZYJEGOŚ ZDROWIA . Dodam ,że skierowanie pilne było do poradni urologicznej .

 11. Zgłosiłem się dzisiaj poradni ze skierowaniem do specjalisty na skierowaniu widniał dopisek PILNE . Po dokonaniu formalności z rejestracją trafiłem do gabinetu lekarskiego i od drzwi usłyszałem pytanie – a kto Pana umówił na dzisiaj . Wyjaśniłem ,że dzwoniłem wczoraj i ,że pani pielęgniarka powiedziała ,że mam się dzisiaj zgłosić co pielęgniarka potwierdziła . Lekarz stwierdził ,że takie skierowanie wystawia się przy zagrożeniu życia i ,że mnie nie przyjmie . Nie zapytał nawet co mi dolega jakie mam objawy nie był nawet zainteresowany co mi dolega . Powiedział tylko do pielęgniarki . Cytuję – ” tak to jest jak się nawet pacjenta nie widzi a umawia się go przez telefon ” zapytałem więc czy mnie przyjmie , stwierdził kategorycznie ,że nie . Poprosiłem więc aby napisał to na tym skierowaniu i tak też pan ” lekarz” zrobił i napisał w ten sposób na skierowaniu ” 10.09.2020.Wizyta nie wymaga przyjęcia w trybie pilnym do BPH . Dodam ,że mowa o urologu specjaliście bo taki widnieje napis na pieczątce tego człowieka . PANIE DOKTORZE JAKIM PAN MUSISZ BYĆ SPECJALISTĄ SKORO BEZ SŁOWA WYWIADU Z PACJENTEM I BEZ NAJMNIEJSZEGO BADANIA STWIERDZA PAN I STAWIA DIAGNOZE , ŻE PACJENT NIE WYMAGA NATYCHMIASTOWEGO LECZENIA ? PROPONUJE BY PAN DYREKTOR OTWORZYŁ GABINET WRÓŻKI I PANA TAM ZATRUDNIŁ. TYLKO TAM MOŻNA W TEN SPOSÓB OCENIĆ STAN CZYJEGOŚ ZDROWIA . Dodam ,że skierowanie pilne było do poradni urologicznej .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick