„Nikomu nie zostały postawione zarzuty” – prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 28-latki

0
Nie milkną echa sprawy śmierci 28-letniej kobiety, która będąc w 10 tygodniu ciąży trafiła do ostrzeszowskiego szpitala z niewydolnością oddechową. Walka o życie przyszłej mamy trwała 8 godzin, a jej przyjęcia miały odmówić aż trzy placówki: w Kaliszu, Ostrowie Wielkopolskim oraz Poznaniu. Sprawą zajęła się prokuratura, która ma wyjaśnić co było bezpośrednią przyczyną śmierci kobiety oraz czy walka o jej życie musiała trwać tak długo.

O sprawie śmierci 28-letniej kobiety w 10 tygodniu ciąży informowaliśmy na początku tygodnia. Wtedy też ukazało się oficjalne oświadczenie dyrekcji Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia, do którego w pierwszej kolejności trafiła kobieta. Uskarżała się na duszności oraz kilkugodzinne osłabienie. Wstępna diagnostyka wykazała niewydolność oddechową i wielonarządową. Jej stan gwałtownie się pogarszał.

CZYTAJ: Ostrzeszowski-szpital wydał oświadczenie ws. śmierci ciężarnej 28-latki

Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia posiada jedynie pięć oddziałów i w związku z tym 28-latkę trzeba było przetransportować do szpitala o wyższym stopniu referencyjności. Odmówić jej przyjęcia miały trzy placówki: w Kaliszu, Ostrowie Wielkopolskim oraz Poznaniu. Walka o życie kobiety trwała 8 godzin. Ostatecznie w drodze na ostrowski OIOM zmarła w karetce, tuż przed drzwiami szpitala.

CZYTAJ TAKŻE: Dyrektor ostrowskiego szpitala: “Kategorycznie zaprzeczam, że szpital odmówił przyjęcia pacjentki na oddział”

Sprawą zajęła się prokuratura. Sądowo-lekarska sekcja zwłok ma wyjaśnić, co było bezpośrednią przyczyną śmierci 28-letniej ciężarnej oraz dlaczego droga do jakiejkolwiek innej placówki medycznej trwała tak długo. Prokuratura podkreśla, że sprawa jest rozwojowa i toczy się w sprawie, a nie przeciwko komuś. Nikomu nie postawiono w tej sprawie zarzutów.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick