Nie żyje drugi uczestnik wypadku na DK25 w gm. Nowe Skalmierzyce

1
W nocy z 5 na 6 lutego w ostrowskim szpitalu zmarł drugi uczestnik wypadku, do którego doszło 22 stycznia na DK25 w Gniazdowie w gminie Nowe Skalmierzyce. - Od 22 stycznia, czyli od dnia wypadku pacjent przebywał w Szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim na oddziale ortopedycznym. Niestety, w godzinach nocnych nastąpił jego zgon. Zostanie przeprowadzona sekcja, która pomoże ustalić dokładną przyczynę śmierci - mówi Adam Stangret, zastępca kierownika Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

O wypadku na krajowej „25” informowaliśmy na naszym portalu we wtorek, 22 stycznia. Zderzyły się wtedy dwa samochody osobowe. – Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący samochodem marki Volkswagen Golf wyprzedzając kolumnę pojazdów, nie zachował szczególnej ostrożności i nie upewnił się czy ma dostateczne miejsce do wyprzedzania spowodował, że kierujący jadący z przeciwnego kierunku, aby uniknąć zderzenia pojazdów zjechał na pobocze, wpadł w poślizg po czym zderzył się czołowo z kierującym samochodem marki Peugeot. Kierowca osobowego golfa nie zatrzymał się. Dwóch poszkodowanych mężczyzna tj. kierujący samochodem marki Citroen 23-letni ostrowianin i kierujący peugeotem 44-latek z obrażeniami trafili do szpitala – informuje sierż. sztab. Małgorzata Łusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Pięć godzin po wypadku, zatrzymano 22-letniego sprawcę zdarzenia. To mieszkaniec powiatu kaliskiego. – Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Pobrano od niego krew do badań, by sprawdzić czy w chwili zdarzenia kierowca był trzeźwy bądź czy nie znajdował się pod wpływem środków odurzających. Na ten temat wypowie się biegły – dodaje Łusiak.

22-latek decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick