Nie żyje członek ostrowskiego “Łańcucha światła”

16
screeny z FB Ewy Mateckiej i Jarosława Urbaniaka / grafika: wlkp24.info
Zmarł Andrzej Tomalak, ostrowski społecznik i członek Ostrowskiego Spaceru Protestacyjnego "Łańcuch Światła". Wielokrotnie można go było spotkać pod budynkiem Sądu Rejonowego w Ostrowie, gdzie protestował przeciwko łamaniu Konstytucji przez obecną władzę. Zmarł po długiej walce z chorobą.

O śmierci Andrzeja Tomalaka poinformowano na grupie Ostrowskiego Spaceru Protestacyjnego “Łańcuch Światła”. “15 września 2020 roku o godz. 17.00 odszedł od Nas na “wieczną wartę” Andrzej Tomalak – Ostrowski Spacerowicz, Niezłomny Obrońca Konstytucji, walczący o Polskę praworządną i sprawiedliwą…był z Nami i nigdy nie był obojętny. Andrzeju, spoczywaj w pokoju” – brzmi wzruszający wpis.

Andrzeja Tomalaka wielokrotnie można było spotkać pod budynkiem Sądu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie wraz ze Spacerem Protestacyjnym i mieszkańcami miasta wyrażał swój sprzeciw wobec obecnej sytuacji politycznej w kraju i “łamaniu Konstytucji Rzeczpospolitej”. Nie sposób było go nie zauważyć – na protesty przychodził częstokroć z flagą biało-czerwoną. W latach 80. należał do Solidarności, biorąc wtedy – przed blisko 40 laty – udział w strajkach, które miały miejsce, a były skierowane przeciwko ówczesnej władzy.

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

16 KOMENTARZE

 1. 18
  43

  Dziękuje Panie Andrzeju za niezłomną postawę w obronie wolności obywatelskich.
  Prezentował pan coraz rzadziej spotykaną, bezinteresowną postawę obywatelską w działaniu na rzecz dobra wspólnego.
  Pozostanie Pan jednym z symboli sprzeciwu społeczności naszego miasta wobec niszczenia praworządności przez uzurpatorska władzę.

 2. 7
  3

  Mam pytanie na którym programie telewizji będzie bezpośrednia transmisja (TVN , Polsat …) ? ważna też godzina transmisji aby nie przegapić ta ważnego wydarzenia.

  • 3
   2

   ,a czym się zasłużył ww wymieniony ? zaśmiecaniem miasta ,łażeniem bez sensu , ,,bronieniem” kasty , jakie życie taki pogrzeb…

  • 3
   3

   Pogrzeb był bardzo przyzwoity buraku, w odróżnieniu od ciebie. Panu Andrzejowi mógłbyś buty czyścić, gdyby ci na to pozwolił. Wracaj do swojego śmietnika.

  • …oj bardzo przyzwoity w zaśmiecaniu i łażeniu bez sensu, co do czyszczenia mógłbym co najwyżej sp…… ,
   . Ciekawe czym dalej od roku 1980 to co raz więcej opozycjonistów tak samo jak w ZBoWiD, jakoś nie kojarzę nie widziałem aby działał w Solidarności ,a jestem w podobnym wieku, znam za to dzisiejszych ,,bohaterów “

  • KODu w Solidarności nie było, więc nie opowiadaj bajek, za to esbeków napchało się wielu, ty też byłeś z ramienia służby? A poważnie w samym Ostrowie praktycznie we wszystkich zakładach była S. w liczbie wielu tysięcy ludzi. Więc nie pieprz tu o tym, że nie znałeś pana Andrzeja, bo wielu z nas go znało z tamtego okresu. Dla ciebie łażenie bez sensu, dla nas walka o praworządną Polskę. Wszystko zależy od priorytetów. Rozumiem, że twój to 14 i dalej emerytura i tylko na to liczysz?

  • …czyli dobrze trafiłem czym dalej od 1980 roku tym więcej opozycjonistów , jeśli chodzi o Solidarność to znam wielu żyjących jak i śp czego o w/w trudno powiedzieć. Nigdzie nie wspomniałem ,że Kodziarze , Popaprancy jak i Pisiory były w Solidarności za to Bolków było bez liku czego jesteś widocznym dowodem. Jest mi wstyd i żal ,że dałem się omamić takim Bolkom w 1980 roku i głosowałem na niego.

  • Jeśli trafiłeś to w siebie. Tylko takie egzemplarze jak ty, potrafią wyłącznie urągać inaczej myślącym. Gratuluję logicznego myślenia- jeśli nie znałeś kogoś z tysięcy ludzi, to znaczy, że tego kogoś nie było? To rzeczywiście dowód na logiczne myślenie, anonimie zwący się wcześniej KOD. Możesz urągać dalej umarłym, widocznie to twoja jedyna rozrywka.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick