Nie zaszczepiłeś się? Konsultant zadzwoni i umówi Cię na termin

10
zdjęcie poglądowe / fot. Pixabay
Jeśli nie jesteś osobą zapisaną na szczepienie, może zadzwonić do Ciebie konsultant. Ruszyła akcja Ministerstwa Zdrowia, która polega na telefonowaniu do osób, które mają wystawione e-skierowanie, ale nie umówiły jeszcze terminu wizyty. Wykonanych zostanie milion połączeń, a cel jest jeden: zwiększyć liczbę osób zaszczepionych przeciwko COVID-19.

Ruszyła telefoniczna akcja konsultantów, którzy będą dzwonić do osób, które mają możliwość, a nie zapisały się na szczepienie przeciwko COVID-19. Połączenie będzie wykonywane z numeru infolinii 989. Konsultant poinformuje, że zostało wystawione e-skierowanie na przyjęcie szczepionki i jest możliwość umówienia wizyty. – To będzie milion połączeń podczas których będzie można umówić się na szczepienie – informuje Adam Niedzielski, Minister Zdrowia.

Jeśli rozmówca wyrazi na to zgodę, konsultant pomoże ustalić konkretną datę, godzinę oraz miejsce podania preparatu.

Z usługi mogą skorzystać osoby, które: 

 • mają aktywne Internetowe Konto Pacjenta i podały tam swój numer telefonu
 • mają wystawione e-skierowanie na szczepienie
 • nie zostały jeszcze zaszczepiony
 • nie umówiły konkretnego terminu szczepienia

Akcja prowadzona jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 21.00.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

10 KOMENTARZE

 1. Już odbieram i biegnę…. A gdzie RODO? Skąd będą mieli mój numer? Jeżeli to jest prawda to żyjemy naprawdę w czasach Orwellowskich…

 2. Jakiej wojny, człowieku?! Robią z nami co chcą, nasze prawa są łamane a tacy jak Ty im jeszcze przyklaskują. Robi się gorzej niż w PRL. Wtedy był jeden wspólny wróg – komuna, a dzisiaj nie wiadomo kto jest z kim a inwigilacja jest powszechna.

 3. Co to za bzdury wypisujecie ,jaka wojna co to za zdewociały kretyn wypisuje o jakiś 2×,Anty, nasze dane są w tak zwanym EWUS, elektroniczna ewidencja pacjenta w ZUS,,są e recepty ,e skierowania , e zwolnienia, dzwonią w sprawie wizyt u lekarza ,badań jak mamografia ,to i stąd mają dane ,tak był i jest rejestr pisemny tak teraz jest rejestr elektroniczny czyli komputery.ludzie jak można być tak zacofanym ,ciekawe co zrobią jak trzeba będzie położyć się do szpitala czy wyjechać na wczasy czy do sanatorium ,a i pracodawcy będą tego wymagać aby ludzie byli zaszczepieni może być to podstawą do zwolnienia ,aby nie zaszczepieni nie stanowili źródło zarazenia.

  • Jeżeli już to zaszczepieni są źródłem bo mają wstrzyknietego wirusa, były przypadki że babcia 70 lat zachorowała na różyczkę bo wnuczek był szczepiony, ginekolodzy też niektórzy twierdzą że młode kobiety mogą mieć problem z zajściem w ciążę po tych szczepionkach. I nie są to teorie spiskowe.

 4. Do Pacjentka, jak mają kontakt osoby z osobami chorymi na dany wirus jak różyczka to i zachorują jeśli tej choroby nie przechorowali ,a covid nie ma nic wspólnego z różyczka ,ospą czy inne ,covid to covid , tak jak inne wirusy .nie zaraza się przez szczepionkę a po szczepieniu nie trzeba się włòczyć pomiędzy ludzi tylko jak najmniejszy bo ludzie jak są chorzy wolą się kontaktować z innymi zamiast siedzieć w domu ,szczepionka to lek a nie sam wirus wystarczy poczytać .

  • W sumie czytam to i… Nic z tego nie rozumiem.
   A myślałem że szczepionka to preparat medyczny. A to psikus.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick