„Nie ukrywam, że się boję” – o ile wzrosną rachunki odbiorców OZC?

28
Rachunki płacone za ogrzewanie Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego wzrosną o 87%. Mieszkańcy muszą liczyć się z wyższymi kwotami już od maja. Spółka wystąpiła do Urzędu Regulacji Energetyki z wnioskiem o zaakceptowanie nowej taryfy opłat. Mariusz Bolach, prezes spółki był gościem Magdaleny Wojciechowskiej w programie "W punkt". Jego premiera już w środę o 18.05 w Telewizji Proart.

O podwyżkach cen w Ostrowskim Zakładzie Ciepłowniczym informowaliśmy już tydzień temu, gdy podczas ostatniej Sesji Rady Miejskiej, temat poruszył radny Andrzej Kornaszewski.

Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego, którzy podłączeni są pod tzw. cieplik miejski mogą już od czerwca otrzymać rachunek 500-600 złotych wyższy. – Będziemy zmuszeni do podwyżki taryfy opłat. Namawiamy go racjonalnego gospodarowania się tym ciepłem – mówi Mariusz Bolach, prezes Ostrowskiego Zakład Ciepłowniczego.

Cała rozmowa z prezesem spółki w programie „W punkt” na antenie Telewizji Proart. Premiera już 27 kwietnia (środa) o godzinie 18.05.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

28 KOMENTARZE

  • Pamiętajcie kto zarządza miastem, za to kto jest szefem ozc i jak ten szef sobie radzi odpowiada prezydent

 1. Ludzie jestem pod wrażeniem. Pan prezes po dłuższym okresie zastanawiania się co robić, dzisiaj się boi o nasze rachunki. Biedaczek.

 2. Przy najbliższych wyborach „podziękujemy ” władzom Ostrowa za te podwyżki! Swoich obywateli się wykańcza a obcym niedługo tyłek wyliża .

 3. Kto z ustalił takie podwyżki, chyba że będzie rekompensata,czemu 87procent,anie100procent,trzeba się dowiedzieć o co tu chodzi,bo tak nie może być, czy to w całym kraju,zobaczymy😡

  • Grupy od 2 do 5 podwyżka 102%, jeśli prawdą jest 100zl netto za GJ. Ale są inne grupy, w których podwyżka jest niższa to i prezes gada o 87%. Prezesie krótko ma być 100zl netto za 1 GJ? Bo pani redaktor nie miała czasu zapytać.

  • Jak myślisz dlaczego 87%?! Popatrz o ile wzrosły ceny gazu i opału w ubiegłym roku! Płaczecie, że 87% w sieci miejskiej drożej , ja mieszkając w domu nie zasilanym ciepłem OZC płacę owe 87% i więcej i nikt się nade mną nie lituje. Zbigniewie ty i Twoi marudzący przedmówcy idąc do urny wyborczej zastanów się na kogo głosujesz wybierając pisowskich kłamców!!

 4. Gdyby Ostrów miał naprawdę zieloną energię jak twierdzi pani prezydent, to by OZC nie zapłacił 16mln opłaty emisyjnej i nie byłoby podwyżki.
  Ciekawe jak wysoka będzie kolejna podwyżka związana z cenami węgla, której też by nie było gdybyśmy mieli zieloną energię

 5. Ludzie czym wy zdziwieni jesteście? Przecież było do przewidzenia po zeszłorocznych podwyżkach gazu i węgla w Polsce. A to nie koniec. Będziemy teraz kupować ruski gaz od Niemca i będzie jeszcze drożej. Jak skończy się papier do drukowania pieniędzy to potniemy czołgi na złom. A, nie zapomniałem, czołgi pinikio oddał komikowi

 6. Najlepiej nadaje się do czyszczenia kotłów i zwalana winy na innych. Gdyby Ukraińcy tak działali, już dawno by polegli. A gdzie myślenie

 7. Gdzieś niedawno czytałem, że Ostrów jest niezależny energetycznie. Brawo. Trzeba podnieść cenę zazwszelaką energię o 1000% i wówczas pobudujemy sobie elektrownię atomową.

  • No właśnie o co chodzi z tą niezależnością energetyczną, ktoś wie? Bo też to czytałem. Przy wzrostach cen rzędu 140% to raczej nie wygląda na niezależność

  • Tu nawet CYGAN nie pracuje a mieszka w willi i jezdzi DB _ BMW…..To bogate miasto…Biedni są tylko ci z UM i dlatego kombinują jak by tu ..coś Skirać …legalnie

 8. Niech się boją, ogrzewający węglem i gazem. Gaz nadal będzie sprowadzany z Rosi ale droższy bo marżę będziemy płacić Niemcom i Czechom. Gaz z Norwegi też nie będzie za darmo. Węgiel drożeje i będzie drożał. Wczoraj oglądając wypowiedzi polityków PIS to zachwytom że nie będziemy kupować gazu z Rosji nie było końca. Jednego nie mówili? Ile za ten gaz będzie płacił Kowalski. Nie będzie tanio, trzeba wybrać się do lasu po szyszki i chrust.

 9. Za małe pensje i nagrody ma zarząd i pracownicy więc trzeba dołożyć odbiorcom. A gdyby tak ograniczyć sponsoring może by było taniej.

 10. Drodzy Klienci OZC. Jestem Mariusz Strachajło i boję się. To jest tragedia. Jesteśmy w spirali śmierci. Życzę wszystkim udanej majówki i pieniędzy na opłacanie przyszłych rachunków.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick