Nie tylko Krotoszyn. Kolejne masowe punkty szczepień w regionie ruszą w poniedziałek

3
zdjęcie poglądowe / fot. Pixabay
W Nowych Skalmierzycach i Kępnie także powstaną masowe punkty szczepień. Pierwszy został uruchomiony w Krotoszynie na początku tygodnia. Teraz przybędą kolejne. W Wielkopolsce w najbliższych dniach ma zostać uruchomionych osiem takich punktów.

Na początku tygodnia został uruchomiony w Krotoszynie masowy punkt szczepień – pierwszy w regionie. Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu ogłosił, że nie ostatni. Kolejne zaczną funkcjonować w najbliższy poniedziałek.

CZYTAJ TEŻ: “To nasze wspólne dobro” – ruszył pierwszy w Wielkopolsce punkt szczepień populacyjnych

Nowe lokalizacje to: Wągrowiec, Grodzisk, Kępno, Gostyń, Turek, Kościan, Garzyn oraz Nowe Skalmierzyce. Oznacza to, że w regionie południowej części Wielkopolski będziemy mieć trzy tego typu punkty. Pierwsze osoby będą mogły się w nich zaszczepić już po weekendzie.

– Nowe miejsca, w których mieszkańcy regionu będą mogli się zaszczepić, utworzone zostały między innymi w domach kultury, halach sportowych czy szkołach. Punkty szczepień otrzymują z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych pakiety szczepionek, w których znajdują się igły, strzykawki, czyli niezbędne akcesoria do podania szczepionki.  Rząd zabezpiecza funkcjonowanie populacyjnych punktów szczepień w aspekcie logistycznym, zakupu szczepionek i realizacji szczepień – wyjaśnia Tomasz Stube, kierownik oddziału Mediów i Komunikacji Społecznej w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu.

CZYTAJ TEŻ: “Myślałem, że nie jest on aż tak groźny” – strażacy opowiedzieli o pracy w szpitalu covidowym

Według wstępnych wyliczeń najwięcej szczepień ma być wykonywanych w Miejskim Domu Kultury Wągrowcu, hali sportowej w Kępnie oraz w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Kościanie – po 400 osób dziennie. We wszystkich ma być możliwość przeprowadzenia 2 440 szczepień na dobę.

Do tej pory w Wielkopolsce zaszczepiono 820 877 osób (stan na czwartek, na godz. 12.00). 204 782 z nich przyjęło drugą dawkę.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Czy to oznacza, że punkt szczepień w Arenie Ostrów prawdopodobnie nie powstanie?
    Według założeń rządu w każdym powiecie mają funkcjonować dwa takie punkty – jeden w szpitalu węzłowym, drugi samorządowy. Z tego wynika, że szczepienia w naszym powiecie będzie organizować samorząd Nowych Skalmierzyc.

  2. Te debile z pisu wszystko załatwiają politycznie ,po Poznaniu Ostrów ma największy powiat no ale nie głosują to nie będzie punktu szczepień w Ostrowie. Będą systematycznie narażać nasze społeczeństwo .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick