„To nasze wspólne dobro” – ruszył pierwszy w Wielkopolsce punkt szczepień populacyjnych

2
Fot. Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu
To właśnie Krotoszyn, jako pilotażowy punkt w Wielkopolsce wystartował ze szczepieniami populacyjnymi. Oficjalna inauguracja miała miejsce w poniedziałek i już pierwszego dnia na przyjecie pierwszej dawki zgłosiło się około 200 osób.

Hala widowiskowo-sportowa w Krotoszynie stała się punktem szczepień populacyjnych. W minioną sobotę obiekt przeszedł kontrolę Narodowego Funduszu Zdrowia i już od poniedziałkowego rana ruszyły szczepienia mieszkańców powiatu krotoszyńskiego. – Dlaczego Krotoszyn? Miasto i powiat mają najwięcej osób w przeliczeniu na punkty dostępne do wyszczepienia mieszkańców – mówił Michał Zieliński, wojewoda wielkopolski.

Agnieszka Pachciarz, dyrektor wielkopolskiego oddziału NFZ informowała, że przez 14 miesięcy walki z COVID-19 skupiono się na organizacji łóżek i opieki szpitalnej, punktów pobrań, transportów pacjentów do innych szpitali. – Mimo dużego wyzwania ten zasób systemowy był zadowalający. Jeśli chodzi o Krotoszyn to początek epidemii nie był tutaj łatwy. I tu właśnie rozpoczyna się kolejny etap, czyli szczepienia – mówiła Pachrzciarz.

Już pierwszego dnia na szczepienie zostało zapisanych około 200 osób. – Mam nadzieję, że przychodnie, które nie podjęły się wyszczepiania mieszkańców, podejmą się jednak tego lub wspomogą personel w hali widowiskowo-sportowej. To nasze wspólne dobro – dodał Stanisław Szczotka, wicestarosta krotoszyński.

Burmistrz Krotoszyna zaapelował także do mieszkańców, którzy mają jakiekolwiek wątpliwości w związku z przyjęciem szczepionki. – Próbowaliśmy przed ponad rok w sposób konwencjonalny. Dopiero wprowadzenie szczepień pozwoliło na zrobie kroku naprzód. Szczepmy się i wróćmy szybko do normalności – mówił Franciszek Marszałek.

Przed startem punktu szczepień populacyjnych wyszczepionych zostało 9300 mieszkańców powiatu krotoszyńskiego. Na zielone światło, by rozpocząć szczepienia czekają m.in. punkty w Ostrowie Wielkopolskim, Kaliszu, Pleszewie, czy Ostrzeszowie.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick