Nazwij „elektryki” i wygraj nagrody. Rusza konkurs

9
Fot. UM Ostrów Wlkp.
Ruszył konkurs, w którym można wygrać nagrody za wymyślenie najciekawszej nazwy dla ostrowskich autobusów elektrycznych. Władze miasta i MZK wpadły na pomysł, aby zaangażować w akcję mieszkańców.

Po Ostrowie Wielkopolskim jeździ 10 autobusów elektrycznych. Kilka z nich dołączyło do floty Miejskiego Zakładu Komunikacji na początku września, a władze zaprezentowały się podczas happeningu pod Areną Ostrów. Teraz przedstawiciele miasta wpadli na pomysł, aby nadać im nazwy wzorem pociągów Kolei Wielkopolskich. – Jestem przekonana, że dzięki konkursowi, nasze nowe, elektryczne autobusy będą mieć niezwykłe nazwy. Ostrowianie już nie raz dali się poznać od kreatywnej strony i z pewnością w tym przypadku także nie zawiodą. Zachęcam do udziału w konkursie wszystkich mieszkańców. Już wkrótce nie będziemy jeździć po prostu „elektrykiem”, ale „elektrykiem” wyjątkowym, bo z własnym imieniem! – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

CZYTAJ: Słupek miał ruszyć dzisiaj. Ktoś wyrwał wszystkie kable

Władze miasta wyjaśniają, że ostatnio zakupione „elektryki” można rozpoznać po zielonych tablicach rejestracyjnych oraz napisach „Nowy autobus elektryczny”. Jednak – jak podkreślają – to czasami zbyt mało, aby je rozpoznać, stąd pomysł, aby znaleźć dla nich nazwy. – Można je pomylić np. z autobusami marki MAN, które wyglądają bardzo podobnie. Dlatego ogłosiliśmy konkurs na ciekawe nazwy dla naszych elektryków. Propozycje mogą być jedno- lub dwuwyrazowe i powinny uwzględniać aspekt ekologiczny lub/i napęd elektryczny – tłumaczy Janusz Marczak, prezes MZK.

Skoro „elektryków” jest dziesięć, spośród propozycji mieszkańców należy wybrać właśnie tyle, aby każdy z autobusów odróżniał się od innych. Konkurs został podzielony na trzy etapy. Właśnie ruszył pierwszy z nich, który potrwa do 25 października. W jego ramach MZK przyjmuje propozycje nazw dla autobusów.

CZYTAJ: „Poznaj swój samorząd, poznaj swoje miasto”. Szymon Matyśkiewicz rusza z kolejną akcją

  • I etap – przyjmowanie propozycji nazw przez Miejski Zakład Komunikacji w Ostrowie Wielkopolskim na adres email: konkurs@mzk-ostrow.com.pl (do 25 października 2020 r.)
  • II etap – wybór przez komisję konkursową 20 nazw spośród zgłoszonych propozycji do finałowego etapu konkursu (29 października 2020 r.).
  • III etap – głosowanie internetowe na wybór nazw 10 autobusów elektrycznych, które są użytkowane przez MZK (od 29 października do 15 listopada 2020 r.).

Udział w konkursie mogą wziąć zarówno osoby pełnoletnie jak i niepełnoletnie (potrzebna pisemna zgoda rodziców lub opiekunów prawnych – wzór na stronie www.mzk-ostrow.com.pl. Autorzy, których propozycje nazw zdobędą najwięcej głosów w III etapie konkursu, otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora. Regulamin konkursu można znaleźć na stronie spółki pod tym adresem.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

9 KOMENTARZE

  1. Jan Paweł, Tadeusz, Zbigniew, Jarosław, Krysia, Antoni, Andrzej, doradczyni Andrzeja, Kraśnik, Władimir Wladimirowicz

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick