“Poznaj swój samorząd, poznaj swoje miasto”. Szymon Matyśkiewicz rusza z kolejną akcją

5
Fot. fanpage Szymona Matyśkiewicza
Nauczyciel i radny Szymon Matyśkiewicz zaprasza ostrowską młodzież do wzięcia udziału w zamkniętym kole dyskusyjnym online z przedstawiciela różnych miejskich instytucji. Uczestnictwo ma na celu lepsze poznanie różnych zagadnień związanych z funkcjonowaniem Ostrowa. W ich trakcie będzie można również rozwiać wątpliwości na różne tematy i poszerzyć wiedzę. Tematykę dyskusji ustalą sami uczestnicy i w zależności od ich zainteresowań bądź problemów, zaproszony do dyskusji zostanie odpowiedni gość.

Ostrowski nauczyciel i radny miejski Szymon Matyśkiewicz po raz kolejny wychodzi naprzeciw zaistniałej sytuacji i chce pomóc młodzieży w zrozumieniu świata. W kwietniu 2020 roku kiedy w Polsce ogłoszono lockdown związany z pandemią koronawirusa, prowadził na Instagramie serię rozmów ze znanymi mieszkańcami Ostrowa Wielkopolskiego o ich pasjach, pracy, życiu, podejściu do świata. Młodzież mogła wówczas zadawać pytania, dowiadywać się czegoś, co zainteresowało ich w gościach, ale była to także okazja od zainspirowania się i próby spojrzenia na świat z innej perspektywy.

Cykl cieszył się sporym zainteresowaniem. Kilka dni temu Szymon Matyśkiewicz ogłosił w swoich kanałach społecznościowych, że rusza z kolejną internetową akcją. Tym razem pod nazwą “Poznaj swój samorząd, poznaj swoje miasto”. Inicjator podkreśla, że młodzież doskonale wie, gdzie w Ostrowie są najlepsze kawiarnie, jak trafić do budynku dawnej synagogi – miejsca kulturalnych spotkań – którędy na stadion bądź do parku. Pod tym kątem Ostrów jest dobrze znany młodzieży, ale nastoletni mieszkańcy są w takim momencie życia, w którym warto, by poznali też miasto od innej strony.

“Jesteś mieszkańcem naszego miasta? Masz od 16 do 18 lat? Jesteś ciekawy, jak wygląda samorząd, inwestycje miejskie od kuchni? Chcesz podzielić się swoimi pomysłami dotyczącymi naszego miasta? Jeśli tak, to serdecznie zapraszam „Młody Ostrów” do współpracy” – napisał na fanpage’u, zachęcając do uczestnictwa w rozmowach.

Spotkania z młodzieżą będą się odbywać raz w tygodniu w aplikacji Zoom. W ich trakcie to właśnie młodzież będzie mogła podejmować dyskusje na nurtujące ją tematy. Jesteś ciekaw, kto będzie zarządzał Areną Ostrów albo kiedy ruszy budowa aquaparku? Masz zastrzeżenia do działalności którejś z miejskich spółek? Chciałbyś zapytać o coś radnych bądź zasugerować im pewne działanie? Odczuwasz problem związany z odorem wydobywającym się z wysypiska? A może masz pomysł na rozwój miasta w jakiejś dziedzinie i chciałbyś się nim podzielić?

Goście, którzy będą zapraszani na podstawie zainteresowań młodzieży, zmierzą się z Waszymi pytaniami i spróbują na nie odpowiedzieć. Spotkania będą zamknięte, a to oznacza, że nagrania nie ujrzą światła dziennego. “W spotkaniach będą uczestniczyli specjaliści z danej dziedziny. Dzięki tej wyjątkowej formie koła dyskusyjnego, możemy wspólnie działać na korzyść naszego pięknego miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Ilość miejsc ograniczona” – dodaje Szymon Matyśkiewicz.

Zainteresowani mogą się skontaktować z organizatorem pisząc komentarz pod postem na jego fanpage’u (tutaj link) bądź odezwać się do niego poprzez wiadomość na Messengerze.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

 1. 14

  A ja zapraszam mieszkańców Pruślina oraz innych dzielnic, gdzie są ulice zapomniane (od dekad nieutwardzone albo od dekad w stanie zaawansowanej degradacji) na Ulicę Sezamkową. W programie poznawanie topografii Pruślina, konkurs wiedzy o drogownictwie i degustacja oliwek. W programie Przyjazna Loteria Fantowa – każdy los wygrywa.

  • 1
   7

   Myślisz, że każdy może zostać radnym i sobie załatwić dojazd do domu? Nie zazdrość “oliwkowy zawrocie głowy”, nie każdy radny może. A poza tym wiadomo przecież, że ta ulica została wylosowana do zrobienia spośród innych ulic przez dyżurną sierotkę.

 2. Drodzy Państwo lepiej zorientowani, proszę o wyjaśnienie o co kanan z tymi ulicami na Pruślinie. Jakieś maszyny losujące czy też równi i równiejsi?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick