Nasz Teatr: Chory z urojenia

1
Pracownia Nasz Teatr to zespół aktorów-amatorów, którzy raz w tygodniu spotykają się w Ostrowskim Centrum Kultury, by rozwijać swoje aktorskie pasje i próbować sił na scenie. Efekty tej pracy publiczność mogła ocenić wczoraj, bo grupa teatralna pod wodą Wielisławy Dankiewicz-Czajki wystawiła „Chorego z urojenia” - komedię Moliera z 1673 roku.

„Chory z urojenia” to ostatnia komedia Moliera. Powstała w 1673 roku. – Chcieliśmy pokazać nie tylko samą trzyaktówkę, ale też całą otoczkę tamtych czasów nawiązującą do Teatru Elżbietańskiego z elementami komedii dell’arte – tłumaczy reżyserka, Wielisława Dankiewicz-Czajka.

W rolę głównego bohatera, hipochondryka Argana wcielił się Tomasz Gawełek. Obok niego wystąpili wszyscy, którzy tworzą grupę Nasz Teatr, bo taką zasadę wyznaje prowadząca. Scenariusz jest taki, by ról wystarczyło dla wszystkich.

Działająca w Ostrowskim Centrum Kultury pracownia „Nasz teatr” istnieje od pięciu sezonów i ma na swoim koncie pięć premier. Dla każdego z aktorów-amatorów zarówno cotygodniowe próby, jak i występy przed ostrowską publicznością to duża satysfakcja i rozwijanie aktorskich pasji.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick