Narko- i alkogogle trafiły do ostrowskich strażników miejskich

0
Fot. Straż Miejska w Ostrowie Wielkopolskim
Straż Miejska w Ostrowie Wielkopolskim została wyposażona w narkogogle i alkogogle. Z ich pomocą będą przestrzegać mieszkańców przed tym, jak może zachować się ich ciało

Profilaktyka w wykonaniu ostrowskich municypalnych ma być jeszcze bardziej skuteczna, a to za sprawą nowego wyposażenia. Mowa o alko- i narkogoglach. – Są to specjalne okulary imitujące zachowanie się osoby, będącej w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających – mówią strażnicy miejscy.

Mundurowi często prowadzą zajęcia z młodzieżą, których tematyka jest związana właśnie ze spożywaniem alkoholu i zażywaniem narkotyków. Urządzenia mają być przydatne w pokazaniu nastolatkom, jak zachowuje się ludzki organizm pod ich wpływem. – Osoby uczestniczące w zajęciach, będą miały możliwość wykonywania określonych zadań najpierw bez okularów, a następnie przy ich użyciu. Młodzi ludzie po założeniu gogli, przekonają się, jak zmienia się funkcjonowanie organizmu człowieka, będącego po spożyciu alkoholu lub środków odurzających – dodają municypalni.

Ludzki organizm będący pod wpływem środków odurzających zaczyna funkcjonować w spowolniony sposób. Pojawia się problem z ustaleniem odległości, pogarsza się koordynacja ruchowa, zniekształceniu ulegają obrazy, kolory, występuje też tzw. „podwójne widzenie”. – Podstawowym celem takich zajęć, jest uświadomienie młodzieży, jak zmienia się sposób postrzegania świata, po spożyciu nawet niewielkiej ilości napojów alkoholowych czy środków odurzających – ostrzegają strażnicy miejscy.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick