Najwięcej zakażeń i zgonów – powiat ostrowski ze złymi statystykami

14
Fot. Tai's Captures / Unsplash
W Polsce odnotowano blisko 13 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem. Znów wzrosła także liczba zgonów - zmarło aż 565 osób. Jeśli chodzi o region to najgorsza sytuacja jest w powiecie ostrowskim. Potwierdzono tu 38 nowych zachorowań, a zmarło aż 8 osób z czego 7 nie miało chorób współistniejących. W pozostałych powiatach sytuacja wygląda spokojniej: jarociński - 10 (dwie osoby zmarły), kaliski - 19 (dwie osoby zmarły), kępiński - 11, krotoszyński - 18, ostrzeszowski - 5 (zmarła jedna osoba), pleszewski - 9 (zmarła jedna osoba), Kalisz - 11.
powiat/miasto dzienna liczba zakażeń dzienna liczba zgonów
jarociński 10 2
kaliski 19 2
kępiński 11 0
krotoszyński 18 0
ostrowski 38 8
ostrzeszowski 5 1
pleszewski 9 1
Kalisz 11 0
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

14 KOMENTARZE

 1. 18
  17

  wystarczy spojrzec na ostatnie morsowanie,oczywiscie cel szczytny ale mogli zachowac jakies środki ostrożności choćby maseczki,a tam jeden przy drugim a pożniej sie dziwić że sie roznosi,i oczywiście radośny Radziszewski

  • 25

   Spojrzec ale nie na morsowanie. Co sie dzieje w marketach , targ. I na to że ludzie mają ograniczony dostęp do lekarzy. Szpitale odwoluja planowane zabiegi. Miały być szczepienia na grypę. Nie było bo szczepionek brak. Ludzie żyją w stresie, nerwach. Każdy boi się o pracę żeby było z czego żyć. A to też osłabia odporność.

 2. 25
  1

  Mnie zastanawia śmiertelność bo wiadomo że jak w święta robiono mało testów to było mało pozytywnych wyników ale wątpię żeby śmierć też świętowała i nie zabierała przez okres świąteczny chorych na covida.

  • 1
   8

   To słuszna uwaga, która każe wątpić w wiarygodność przekazywanych informacji. Przecież nawet w święta w szpitalach ktoś dyżuruje i przekazuje informacje o liczbie zgonów. Ale w Polsce w Święta śmiertelność jest o 10 razy niższa niż po.
   To może świętujmy częściej?

  • 2
   6

   Już to kiedyś tłumaczono. Nie są to zgony z ostatniej doby. Czasami są to nawet sprzed tygodnia. Te dane, to jest to co spłynęło w minionych 24h z rejonowych sanepidów do wojewódzkiej stacji

  • 1
   1

   Do Ewa.

   Nieprawda. Nie mogą rejestrowac zgonów które nastąpiły załóżmy 16 grudnia na zgony z inną data. Nawet jeśli załóżmy pacjent zmarł w sobotę 16 grudnia to w akt zgonu muszą wpisać datę 16 grudnia nawet jeśliby wypisywali ten akt dopiero w następnym tygodniu. Także Ewo nie siej fake newsów.

  • 7
   3

   To co że wisza. Maseczke każdy ma. Jeszcze wam się to nie znudziło. To będzie jeszcze cały przyszły rok. Może lepiej pomyśleć o chorych nie na covid . Ludzie do specjalistow dostać się nie mogą. Czekają na operacje, zabiegi, przeszczepy. Wszystko działa teraz wiadomo jak. Mogą się już nie doczekać. A nie tylko wirus. Branże niektóre zamykają. Tarcza mało daje. Za chwilę na życie nie będą mieć. Wszystko podrozeje po Nowym roku. Co mi po tym że nie złapie wirusa. A kamienie będę jeść.

  • 5
   1

   A jak ludzie korzystają z salonów fryzjerskich. To co fryzjer stoi 2 m przed nami. Jeszcze bliżej niż ci ludzie przy kasie czy w kolejce. A studio tatuażu. Jaki tam jest bliski kontakt z klientem. Pomysl. Dużo takich przykładów. A nie tylko markety.

 3. 1
  2

  W czym widzisz problem? Jak masz cykora to zakupy on-line, są też sieci które dowożą zakupy do domu powyżej 100zl. A po zwykłe pieczywo w markecie stać nie musisz. Do WWWM

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick