Nadszedł czas rozliczeń nauczycieli. Co z pensjami?

26
Trwający 18 di strajk nauczycieli został zawieszony 25 kwietnia. Wydaje się, że emocje już opadły, ale nadszedł czas wypłat, a te dla wielu nauczycieli były dużo szczuplejsze niż zazwyczaj. Według prawa, pedagog podejmujący strajk nie może otrzymać za te dni wynagrodzenia. Miasto i powiat zaproponowali dyrektorom szkół rozwiązanie, które mają odciążyć finansową sytuację nauczycieli. W Ostrowie Wielkopolskim strajkowało 769 osób co stanowi 90% wszystkich pedagogów.
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

26 KOMENTARZE

  • W naszej szkole nauczyciele organizują nam popołudniowe zajęcia z różnych przedmiotów nawet z wf-u, żeby nadrobić stracony podczas strajków materiał. I ponoć szkoła im za to dodatkowo płaci. Tylko tyle, że dla przyjezdnych jest to problem, a poza tym kto wytrzyma kilkanaście godzin nauki w ciągu dnia.

  • jeżeli miasto zapłaci nauczycielom jako obywatel złoże zawiadomienie do prokuratury o zdefraudowanie środków publicznych!!!!!!!!!!!!!

  • Ten dodatkowy zarobek jak to nazywacie w postaci dodatkowych zajęć rozumiem, że dotyczy wszystkich nauczycieli którzy będą chcieli takie zajęcia prowadzić. Chyba nie będziecie dyskryminować czego prawo zakazuje nauczycieli nie strajkujących.

  • Romku, zajęcia dodatkowe przydziela dyrektor, komu chce. Tu nie ma mowy o dyskryminacji, to jest instytucja. PS: A znasz piosenkę o głupim Romciu? W garnku dziura głupi Romciu…

 1. Ja powiem jedno: zlikwidować kartę nauczyciela, dopiero potem rozmawiać. (Kochani nauczyciele jestem waszym znajomym i znam was od podszewki)

 2. Nauczyciele są jedyną grupą zawodową której nie płaci się za czas strajku mimo ,że przychodzili do szkoły i podpisywali listę obecności

  • Niestety naród zbyt tępy, żeby to zrozumieć. Idą głosować na rozdawnictwo, a nie rozumieją prawa do strajku, o które kiedyś walczono. No ale co się dziwić, skoro przeciętny obywatel (tu podstawowa kwestia – bez wykształcenia) zarabia 2000-2500, więc 3000 nauczyciela (który skończył studia, niewyobrażalne dla tych wspomnianych obywateli, bo przez 5 lat trzeba by trochę książek poczytać i co gorsze coś z tego zrozumieć) to dla niego abstrakcja. Ci sami ludzie za tydzień wybiorą pis, bo pis da.

  • Za co jeden z drugim chciałby mieć płacone? Za siedzenie w pokoju nauczycielskim, opychanie się pizzą, piciem kawy, podpisaniem listy obecności, przebieraniem się za krowy i durnymi śpiewkami z rymami częstochowskimi? Rzeczywiście jest za co. A młodzież umierała ze strachu, bo do końca nie wiedziała czy matury się odbędą czy nie. I to wszystko za to, że nie zaakceptowali podwyżki o 700zł. bo chcieli 1000!

  • Szliście do zawodu nauczyciela wiedzieliście jakie są płace. Mogliście inny zawód sobie wybrać. Jak, to się mówi chcącemu nie dzieje się krzywda.

 3. Niezły przykład dla dzieci… Płacić za strajk. Ktoś im kazał ??? Dlaczego niektórzy maja prawo do płatnego strajku a większość u prywaciarzy nie ma nawet… prawa do strajku. Dyskryminacja w biały dzień ! Panie Sekielski – proszę o jakiś film na ten temat !

 4. Okazało się, że strajkujący nauczyciele i tylko oni mogą nadrobić stracone pieniądze udzielając w szkole lekcji po godzinach. Tak sobie to władza wymyśliła. Ciekawy jestem jaka będzie frekwencja uczniów na tych lekcjach. Czy będzie jakakolwiek kontrola czy tylko chodzi o pretekst do wypłacenia strajkowiczom kasy?

 5. W Niemczech nauczyciel nie ma prawa strajkować. Mam nadzieję, że Polska dołączy w tym zakresie do najważniejszego państwa w UE, na które tak często powołują się KOD-ziarze, nauczyciele i opozycja totalna.

  • Bardzo chętnie. Tam niegrzecznego ucznia można zwiesić w prawach ucznia, a u nas roszczeniowy rodzic nie panujący nad swoim dzieckiem i jeszcze pretensje do szkoły, że ta nie umie go wychować. Może najpierw jakiś kurs dla rodziców – jak dobrze wychować swoje dzieci!

 6. Widaćć że tylko nauczyciele mają wiedzę reszta to chołota którą książek nie czyta wniosek jest jeden że ci wielcy tzw nauczyciele są bez wiedzy bo nie potrafią przekazać innym

 7. A co z nauczycielami którzy pracowali podczas strajku Panie Rajski i Klmek? Czy również mogą prowadzić zajęcia dodatkowe żeby sobie trochę dorobić czy ten przywilej mają nieliczni nauczyciele którzy strajkowali a są wam na rękę politycznie?

 8. Organy ścigania powinny się zainteresować co dzieje się ze środkami publicznymi nas wszystkich obywateli. Na logikę skoro do szkoły przychodzą środki na wypłatę dla nauczycieli i tak są zaksięgowane, a nauczycielom zgodnie z prawem za strajk nie przysługuje wynagrodzenie to rozumiem że szkoła powinna środki te oddać z powrotem do budżetu, a nie wymyślać jakieś zajęcia dodatkowe czy coś innego. Moim zdaniem powinna prokuratura się zainteresować wypowiedziami włodarzy i dyrektorów szkół co chcą zrobić z naszymi wspólnymi pieniędzmi z podatków.

  • Panie radny, może już dość tego napieprzania? Szef nie zlecił innej pracy, tylko hejt? Weekend się zbliża, niech Pan go wykorzysta np na nauke własną, przyda się liznąć logiki, gramatyki, generalnie języka polskiego. A dodatkowo poćwiczyć wymowę, bo słuchać Pana się nie da. No i może dość pisania pod setką nicków? Weź Pan raz się podpisz. My nikomu nie powiemy, słowo.

 9. Powyższe wypowiedzi dobitnie obrazują, skąd bierze się w polskich dzieciach tyle agresji i braku analizy przyczyn i skutków.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick