Nadciągają burze z gradem. Jest ostrzeżenie drugiego stopnia

2
Fot. Max LaRochelle / Unsplash
W ciągu dnia dają się we znaki upały, a w nocy mogą do tego dojść jeszcze burze z gradem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed możliwym załamaniem pogody, które może wystąpić pomiędzy 22.00 w piątek i 6.00 w sobotę w całym regionie.

Burze lokalnie z bardzo silnymi opadami deszczu od 30 do 40 mm, a także porywy wiatru osiągające prędkość do 90 km/h. Do tego miejscami grad. Taką prognozę na najbliższą noc z piątku na sobotę przedstawili synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, którzy wydali ostrzeżenie drugiego stopnia.

Prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk oszacowano na 80 proc. Oprócz załamania pogody nie ustają upały, które od kilku dni nawiedzają Polskę. Ich efektem są m.in. pożary, które wybuchają chociażby w okresie żniw. Wysokie temperatury wpływają też na obniżanie się poziomu wód gruntowych i susze w lasach, co także stwarza ryzyko zaprószenia ognia.

screen z mapy IMGW
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

    • Ja mam 30 lat i też pamiętam gorączki które trwały 2 tygodnie i mocne burze a nie jak teraz obecnym czasie parę razy za blyska i cisza.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick